alt
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: تقوا ----- رحمت خدا

1. 6,372 امتیاز ، سطح 23
    65% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 178
    0% فعالیت
    سطح
    23
    تشکر شده 875 بار در 212 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

تقوا ----- رحمت خدا

#1 1393/10/13, 00:29
    ﺍﻟﻬﯽ ﻗﻤﺸﻪ ﺍﯼ :
    ﻓﯿﻠﻢ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﮕﯿﺮﯾﺪ ﻭ ﺑﮕﺬﺍﺭﯾﺪ ﺟﻠﻮﯼ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ،
    ﺑﺒﯿﻨﯿﺪ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ﺍﯾﻦ ﻓﯿﻠﻢ ﺭﺍ ﺟﻠﻮﯼ ﻫﻤﻪ ﭘﺨﺶ ﮐﻨﻨﺪ؟

ﺑﺎ ﻓﺮﺯﻧﺪﻡ ﭼﻄﻮﺭ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﮐﺮﺩﻡ،
    ﺑﺎ همسرم ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺣﺮﻑ ﺯﺩﻡ؟
    ﺍﮔﺮ ﺣﺎﺿﺮ ﻧﯿﺴﺘﯽ ﺍﯾﻦ ﻓﯿﻠﻢ ﺭﺍ ﺑﻘﯿﻪ ﻣﺮﺩﻡ
    ﺑﺒﯿﻨﻨﺪ ، ﯾﻌﻨﯽ ﺧﻮﺏ ﻧﯿﺴﺘﯽ !

ﺍﯾﻦ ﯾﮏ ﺗﻌﺮﯾﻒ ﺍﺯ ﺗﻘﻮﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﻤﺎﻡ ﺍﻋﻤﺎﻟﺖ
    ﺭﺍ ﺭﻭﯼ ﺳﺮﺕ ﺑﮕﺬﺍﺭﯼ ﻭ ﺑﺮﻭﯼ ﺑﺎﺯﺍﺭ، ﺩﻭﺭﯼ ﺑﺰﻧﯽ ﻭ ﺷﺮﻣﻨﺪﻩ ﻧﺸﻮﯼ .
    ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺍﯾﻦ ﺍﻣﮑﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﺎ ﺩﺍﺩﻩ ﮐﻪ ﻫﺮ ﺭﻭﺯ ﺧﻮﺩﻣﺎﻥ ﺭﺍ ﺍﺻﻼﺡ ﮐﻨﯿﻢ .
    ﻣﻐﻔﺮﺗﯽ ﺑﺎﻻﺗﺮ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻫﺴﺖ؟؟؟!!!

7 کاربر مقابل از adam55 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. Mohammad, montazer65, امیرمهدی, سنگ صبور, سیده فاطمه, هما امیدوار, یاحسین
    adam55 آنلاین نیست.

2. 36,812 امتیاز ، سطح 59
    14% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,038
    0% فعالیت
    سطح
    59
    تشکر شده 3,399 بار در 860 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#2 1393/10/13, 11:33
    نشانه های محبت خدا نسبت به بندگان
    یکی از روش های ابراز علاقه اش ندید نگرفتن کارهای خوب بندگانش است . او خود می گوید که اعمال بندگانش را ضایع نمی کند .پاداش برخی از کارهایشان را در همین دنیا و بعضی را در آخرت می دهد . دیگر این که آنان را در انجام کارهای خوب تشویق می کند و وقتی کاری کردند ، هرچند کوچک ، ان را تأیید می کند و می گوید : حال که تو یک قدم به سمت من آمدی ، من ده قدم به سوی تو می آیم .وقتی می خواهیم از طریق بانک، سرمایه ای به کف آوریم ، پولمان را در حساب بلند مدت می گذاریم . اول این که اصل پول باید مقدار قابل توجهی باشد . دوم این که تا مدتی باید صبر کنیم تا سودی به دست آوریم واما سرمایه گذاری در نزد خداوند ، هرچند سرمایه ما خیلی اندک باشد ، سود های کلان و زود بازده ای دارد .خدا همان نگاه پر مهر من به مادرم را دوست دارد .

یکی از نشانه های رحمت الهی ، باز گذاشتن راه توبه و بازگشت است .خداوند ، به بازگشت من مشتاق است .او خود می گوید:

" قل یا عبادی الذین اسرفوا علی انفسهم لا تقنطوا من رحمةالله ان الله یغفر الذنوب جمیعا انه هو الغفور الرحیم " بگو ای بندگان من که بر خود اسراف و ستم کردید از رحمت خدا نومید مشوید که خداوند همه گناهان را می آمرزد زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است .زمر / 53. من به او پشت کردم . او صدایم می زند : برگرد ، من به باز گشت تو نیازی ندارم . برگرد از آن جهت که تو به من نیازمندی و جز من کسی را نداری . اگر برگردی تمام بدی هایت را به خوبی تبدیل می کنم . وقتی بنده اش غمگین می شود او را دلداری می دهد . مثل دلداری هایی که به پیامبر می دهد : خودت را اذیت نکن.کافران را بیم دهی یا ندهی ایمان نمی آورند . از حرف های آنان اندوهگین نشو و بر آنچه می گویند صبر کن .
    5 کاربر مقابل از سنگ صبور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. adam55, montazer65, امیرمهدی, هما امیدوار, یاحسین
    خدایا دوستت دارم ...
    واسه , هر چی که بخشیدی
    همیشه , این تو هستی که
    ازم , حالم رو پرسیدی
    بازم چشمامو می بندم
    که خوبی هاتو بشمارم
    نمی تونم , فقط میگم
    خدایا دوستت دارم ...
    سنگ صبور آنلاین نیست.

3. 6,372 امتیاز ، سطح 23
    0% فعالیت
    سطح
    23
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#3 1393/10/14, 11:57
    نقل قول نوشته اصلی توسط سنگ صبور نمایش پست ها
    نشانه های محبت خدا نسبت به بندگان
    یکی از روش های ابراز علاقه اش ندید نگرفتن کارهای خوب بندگانش است . او خود می گوید که اعمال بندگانش را ضایع نمی کند .پاداش برخی از کارهایشان را در همین دنیا و بعضی را در آخرت می دهد . دیگر این که آنان را در انجام کارهای خوب تشویق می کند و وقتی کاری کردند ، هرچند کوچک ، ان را تأیید می کند و می گوید : حال که تو یک قدم به سمت من آمدی ، من ده قدم به سوی تو می آیم .وقتی می خواهیم از طریق بانک، سرمایه ای به کف آوریم ، پولمان را در حساب بلند مدت می گذاریم . اول این که اصل پول باید مقدار قابل توجهی باشد . دوم این که تا مدتی باید صبر کنیم تا سودی به دست آوریم واما سرمایه گذاری در نزد خداوند ، هرچند سرمایه ما خیلی اندک باشد ، سود های کلان و زود بازده ای دارد .خدا همان نگاه پر مهر من به مادرم را دوست دارد .

یکی از نشانه های رحمت الهی ، باز گذاشتن راه توبه و بازگشت است .خداوند ، به بازگشت من مشتاق است .او خود می گوید:

" قل یا عبادی الذین اسرفوا علی انفسهم لا تقنطوا من رحمةالله ان الله یغفر الذنوب جمیعا انه هو الغفور الرحیم " بگو ای بندگان من که بر خود اسراف و ستم کردید از رحمت خدا نومید مشوید که خداوند همه گناهان را می آمرزد زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است .زمر / 53. من به او پشت کردم . او صدایم می زند : برگرد ، من به باز گشت تو نیازی ندارم . برگرد از آن جهت که تو به من نیازمندی و جز من کسی را نداری . اگر برگردی تمام بدی هایت را به خوبی تبدیل می کنم . وقتی بنده اش غمگین می شود او را دلداری می دهد . مثل دلداری هایی که به پیامبر می دهد : خودت را اذیت نکن.کافران را بیم دهی یا ندهی ایمان نمی آورند . از حرف های آنان اندوهگین نشو و بر آنچه می گویند صبر کن .
    بسیار ممنون
    خیلی زیبا نوشتید
    کاربر مقابل از adam55 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: سنگ صبور
    adam55 آنلاین نیست.

4. 6,372 امتیاز ، سطح 23
    0% فعالیت
    سطح
    23
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

به گفته خدا عمل کنیم تا ...

#4 1393/10/16, 00:07
    4 کاربر مقابل از adam55 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. 4566, laleh6, montazer65, هما امیدوار
    adam55 آنلاین نیست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)