alt
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 28

موضوع: نظرت درباره کتابی که . . . چیه؟

1. 75,827 امتیاز ، سطح 85
    58% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 723
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    قهرمان جام بیلیاردنفر سوم مسابقه تابستانه داستانک نویسینفر اول مسابقه عکاسی با موضوع وسایل کمکیبرگزارکننده مسابقه نقاشی با نرم افزار Paint موضوع «معلولیت »نفر دوم مسابقه بهترین آواتار و امضا
    سطح
    85
    تشکر شده 18,767 بار در 3,954 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

نظرت درباره کتابی که . . . چیه؟

#1 1391/03/28, 19:43
    نظرت در مورد کتابی که

خوندی

داری میخونی

کتابی که دوس داری

رو بگو و کمی در موردش توضیح بده.

---------- Post added at ۱۷:۴۳ ---------- Previous post was at ۱۷:۱۶ ----------

کلا آثار داستایوسکی رو خیلی دوست دارم و نمیتونم بگم که کدومشون بهتره به نظر من
    جنایت مکافات داستان فوق العاده ای داره، با فضاسازی های فوق العاده و شخصیت پردازی
    بی مانندش، خواننده رو غرق در خودش میکنه ولی برادران کارامازوف رو بیشتر دوست دارم،با
    این کتاب، معنای واقعی رئالیسم ومخصوصا رئالیسم خاص داستایوسکی رو فهمیدم.رئالیسم
    داستایوسکی رئالیسم اشخاص خاصه، همونقدر واقعیه که غیر واقعی، دقیقا عین جمله معروف
    داستایوسکی که میگه"چه چیز میتواند درنظر من شگفت انگیزتر، نامنتظرتر و غیر حقیقی تر از خود
    حقیقت باشد".
    از اون نظر واقعیه که همه چیز، فضاها، مکانها و حتی اتفاقات همگی واقعی و رئال هستند ولی
    شخصیت ها مخصوصا شخصیت های اصلی داستان، از دسته آدمهای معمولی نیستن که ما هرروز
    باهاشون سر وکار داریم، بلکه اشخاص خاصی هستند با طرز فکرهای مختص به خودشون، اشخاصی
    که هستند، ولی زیاد نیستند، اشخاصی در مواجه با اتفاقات، عکس العمل های مختص خودشون رو
    نشون میدن، گاه اون شخص دانشجوی سابقی ست بنام راسکلنیکف یا متهم به قتل پدری بنام دمیتری کارامازوف.
    برادران کارامازوف از اون جهت برای من جالب بود که نویسنده، خواننده رو تا آخرین لحظه منتظر نگه
    میداره تا بلکه دستی از غیب برون آید و کاری بکند، خواننده میدونه که میتیا بی گناهه، ولی همه
    چیز بر علیه اوست، و اتفاقی که باید بیفته میفته، و میتیا محکوم میشه و رئالیسم بی رحم داستایوسکی
    پیروز.
    12 کاربر مقابل از Mojtaba عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. ***رضـا***, esteghlal, آپامه, marieh, Maroot, nazdel, soheilaa, Niloof@r, شهلا, عاتکه, مهین, هیوا
    و عشق را کنار تیرک راه بند, تازیانه می زنند.
    Mojtaba آنلاین نیست.

2. 75,827 امتیاز ، سطح 85
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    قهرمان جام بیلیاردنفر سوم مسابقه تابستانه داستانک نویسینفر اول مسابقه عکاسی با موضوع وسایل کمکیبرگزارکننده مسابقه نقاشی با نرم افزار Paint موضوع «معلولیت »نفر دوم مسابقه بهترین آواتار و امضا
    سطح
    85
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#2 1391/03/30, 14:25
    دیروز کتابی از ایتالو کالوینو رو شروع کردم به اسم بارُون درخت نشین
    توضیح: بارُون یک لقب اشرافی در کشور ایتالیاست، هم وزن دون، کنت و پرنس
    ...تا حالا کتابی از کالوینو نخوندم ولی اونجور که شنیدم و خوندم، کالوینو داری سبک
    خاصی که تقریبا یه جورایی میشه گفت پست مدرنه با کمی چاشنی طنز، برا همین
    به نظرم جالب اومد که ی چیزی ازش بخونم، اگه خوشم اومد میرم سراغ بقیه آثارش.
    کتاب بارون درخت نشین در مورد ی اشراف زاده بنام بارون روندو هست که برای فرار از
    قید و بندهای اجتماعی و سنت های کهنه، به بالای درخت پناه میبره و برای همیشه
    اونجا زندگی میکنه.
    ادمه دارد...
    9 کاربر مقابل از Mojtaba عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. ***رضـا***, esteghlal, آپامه, marieh, Niloof@r, سنگ صبور, عاتکه, مهین, هیوا
    Mojtaba آنلاین نیست.

3. 51,207 امتیاز ، سطح 70
    5% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,343
    36.6% فعالیت
    سطح
    70
    تشکر شده 12,418 بار در 4,245 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#3 1391/04/11, 20:40
    مرسی مجتبی از کتابای خوبت.
    من هم چند وقت پیش کتاب سینوهه رو خوندم.
    این کتاب تاریخی که بالغ بر ششصد صفحه بود درباره فرعون های مصر و کاهن های پدرسوخته صحبت می کنه.
    جالبه که موقع خوندن کتاب دقیقا حس کردم کتاب مال همین روزگار امروز ماست!!
    وقت کنم حتما می خونمش باز.
    خلاصه ی کتاب رو نوشتم. اگر مایل بودین بگین بزارم اینجا بخونین. حدود دو الی سه صفحه ی ورد شده.
    کتاب در مورد شخصی به نام سینوهه هست که پزشک مصر هست.
    وقایع تاریخی کتاب حیرت انگیز هستن.
    زنان مصر که کچل می کردن و از موی مصنوعی (در اون زمان فکر کن!!) استفاده می کردن زیباترین محسوب می شدن. در حالی که در ایران عکسش بوده.
    یه شهری هم هست تو سیستان بلوچستان خودمون. درباره شهر سوخته. عالیه. ما در زمان های گذشته یعنی حدود سه هزار سال قبل جراحی چشم داشتیم.
    با خوندن سینوهه یاد ایران افتادم.
    کتاب خیلی خوبیه. یه بار خلاصه ش کردم الان بنویسم مچم میفته
    خواستین بگین بزارم
    11 کاربر مقابل از آپامه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. marieh, Mojtaba, nazdel, Niloof@r, سنگ صبور, شهلا, عاتکه, مهین, نارون, هیوا, کام

عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی

نغمه ی دل
    آپامه آنلاین نیست.

4. 75,827 امتیاز ، سطح 85
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    سطح
    85
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#4 1391/04/11, 22:15
    مرسی ازمشارکتتون دراین تاپیک،خیلی درمورد کتاب سینوهه شنیدم ولی هنوزنخوندمش،‏
    اگه خلاصشو نوشته آماده دارید حتما بزارید استفاده کنیم،اصلا میتونید ی تاپیک خلاصه نویسی‏
    ایجاد کنید هرکسی دوس داره خلاصه ای از کتابی که خونده رو بزاره تا بقیه هم استفاده کنن،
    4 کاربر مقابل از Mojtaba عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. esteghlal, آپامه, Niloof@r, سنگ صبور
    Mojtaba آنلاین نیست.

5. 51,207 امتیاز ، سطح 70
    5% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,343
    36.6% فعالیت
    سطح
    70
    تشکر شده 12,418 بار در 4,245 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#5 1391/04/12, 18:04
    مرسی مجتبی از پیشنهادت
    بزا ببینم تو کتابخونه چیزی به اسم خلاصه نویسی داریم یا نه
    اگه نبود میام می نویسم
    اسم تاپیک رو چکیده ای از کتابی که خواندم می گذارم.
    باز هم ممنون از شما/
    4 کاربر مقابل از آپامه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. esteghlal, Mojtaba, سنگ صبور, عاتکه

عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی

نغمه ی دل
    آپامه آنلاین نیست.

6. 17,093 امتیاز ، سطح 39
    81% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 157
    20.0% فعالیت
    سطح
    39
    تشکر شده 3,235 بار در 1,367 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#6 1391/04/12, 19:13
    صد سال تنهایی (به اسپانیایی: Cien años de soledad) نام رمانی به زبان اسپانیایی نوشته گابریل گارسیا مارکز که چاپ نخست آن در سال ۱۹۶۷ در آرژانتین با تیراژ ۸۰۰۰ نسخه منتشر شد.
    فوق العاده اس ولی اگر بتونید چاب قدیم ندیم هاشو پیدا کنید
    بسیار پرشخصیت و بسیار جالب
    واقعا بخوندیش
    8 کاربر مقابل از abtin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. esteghlal, آپامه, Mojtaba, Niloof@r, سنگ صبور, عاتکه, نارون, هیوا
    مرا با حقیقت بیازار اما هرگز با دروغ آرامم نکن.......
    abtin آنلاین نیست.

7. 75,827 امتیاز ، سطح 85
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    سطح
    85
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#7 1391/04/12, 23:53
    نقل قول نوشته اصلی توسط abtin نمایش پست ها
    صد سال تنهایی (به اسپانیایی: Cien años de soledad) نام رمانی به زبان اسپانیایی نوشته گابریل گارسیا مارکز که چاپ نخست آن در سال ۱۹۶۷ در آرژانتین با تیراژ ۸۰۰۰ نسخه منتشر شد.
    فوق العاده اس ولی اگر بتونید چاب قدیم ندیم هاشو پیدا کنید
    بسیار پرشخصیت و بسیار جالب
    واقعا بخوندیش
    باشما موافقم کتاب واقعا جذابیه،برای شخص من ازاین نظر جذاب بود که کاملا نو وتازه بود ‏
    و اولین کتابی بود که از سبک رئالیسم جادویی می خوندم،مارکز کتاب دیگه ای داره به اسم ‏
    عشق سالهای وبا،اونهم رمان فوق العاده ای هست توصیه می کنم حتما بخونید.
    5 کاربر مقابل از Mojtaba عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. abtin, esteghlal, آپامه, سنگ صبور, عاتکه
    Mojtaba آنلاین نیست.

8. 17,093 امتیاز ، سطح 39
    81% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 157
    20.0% فعالیت
    سطح
    39
    تشکر شده 3,235 بار در 1,367 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#8 1391/04/13, 18:08
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojyross نمایش پست ها
    باشما موافقم کتاب واقعا جذابیه،برای شخص من ازاین نظر جذاب بود که کاملا نو وتازه بود ‏
    و اولین کتابی بود که از سبک رئالیسم جادویی می خوندم،مارکز کتاب دیگه ای داره به اسم ‏
    عشق سالهای وبا،اونهم رمان فوق العاده ای هست توصیه می کنم حتما بخونید.
    انقدر این رمان شخصیت داره که من بعضی وقت ها یادم میره اسم هاشون رو!!!!
    شد حتما
    4 کاربر مقابل از abtin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. esteghlal, Mojtaba, سنگ صبور, عاتکه
    مرا با حقیقت بیازار اما هرگز با دروغ آرامم نکن.......
    abtin آنلاین نیست.

9. 75,827 امتیاز ، سطح 85
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    سطح
    85
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#9 1391/04/13, 20:17
    . . . ادامه بارون درخت نشین‏

بارون درخت نشین هرآنجه که من ازیک رمان انتظار داشتم رو داشت،اولین و بزرگترین انتظاری که من از یک رمان دارم نو ‏
    وتازه بودن ایده هست و همینکه کتاب فقط یک قصه جذاب نداشته باشه بلکه به لحاظ فکری هم حرفی برای گفتن داشته ‏
    باشه که بارون درخت نشین داشت،نقطه اوج کتاب به نظر من اونجای داستان هست که به گونه ای با رمان بی نظیرتولستوی‏
    ،جنگ وصلح پیوند میخوره،کسایی که با این کتاب آشنایی دارن میدونن که جنگ و صلح یک رمان تاریخی هست که‏
    روایتگرزندگی عده ای از اشراف زادگان روسی در زمان تزار آلکساندر وحمله ی ناپلئون به روسیه وشکست ناپلئون‏
    هست،درجایی ازکتاب بارون درخت نشین شاهد گفتگوی بارون روندو با یک افسر روس که در تعقیب نیروهای فرانسوی ‏
    هست هستیم،درپایان گفتگوهردوخودشون رو معرفی میکنن و افسر روس خودش رو شاهزاده آندره‏‏
    "یکی ازشخصیت های اصلی جنگ وصلح که درخلال داستان کشته میشه‏"معرفی میکنه،هرچند که پرنس آندره درزمان پیروزی ‏
    روسهاکشته شده بوده ولی میشه متصوربود که کالوینو درهنگام نگاشتن این بخش به جنگ و صلح نیز نظر داشته،‏
    درکل بارون درخت نشین کتاب خوبی هست،توصیه میکنم بخونید.
    8 کاربر مقابل از Mojtaba عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. esteghlal, آپامه, nazdel, شهلا, عاتکه, مهین, نارون, هیوا
    Mojtaba آنلاین نیست.

10. 17,464 امتیاز ، سطح 40
    27% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 586
    0% فعالیت
    سطح
    40
    تشکر شده 1,120 بار در 214 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#10 1391/04/13, 20:39
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojyross نمایش پست ها
    . . . ادامه بارون درخت نشین‏

بارون درخت نشین هرآنجه که من ازیک رمان انتظار داشتم رو داشت،اولین و بزرگترین انتظاری که من از یک رمان دارم نو ‏
    وتازه بودن ایده هست و همینکه کتاب فقط یک قصه جذاب نداشته باشه بلکه به لحاظ فکری هم حرفی برای گفتن داشته ‏
    باشه که بارون درخت نشین داشت،نقطه اوج کتاب به نظر من اونجای داستان هست که به گونه ای با رمان بی نظیرتولستوی‏
    ،جنگ وصلح پیوند میخوره،کسایی که با این کتاب آشنایی دارن میدونن که جنگ و صلح یک رمان تاریخی هست که‏
    روایتگرزندگی عده ای از اشراف زادگان روسی در زمان تزار آلکساندر وحمله ی ناپلئون به روسیه وشکست ناپلئون‏
    هست،درجایی ازکتاب بارون درخت نشین شاهد گفتگوی بارون روندو با یک افسر روس که در تعقیب نیروهای فرانسوی ‏
    هست هستیم،درپایان گفتگوهردوخودشون رو معرفی میکنن و افسر روس خودش رو شاهزاده آندره‏‏
    "یکی ازشخصیت های اصلی جنگ وصلح که درخلال داستان کشته میشه‏"معرفی میکنه،هرچند که پرنس آندره درزمان پیروزی ‏
    روسهاکشته شده بوده ولی میشه متصوربود که کالوینو درهنگام نگاشتن این بخش به جنگ و صلح نیز نظر داشته،‏
    درکل بارون درخت نشین کتاب خوبی هست،توصیه میکنم بخونید.
    هر کسی اثار کالوینو رو نمیتونه بخونه یعنی بعد از خوندن چند صفحه ممکنه خسته بشه اول باید با سبک نوشتن ایتالو اشنا شد پیشنهاد میکنم کتاب "اگر شبی از شبهای زمستان مسافری" یکی از اثار ایتالو که ترجمه خانم لیلی گلستان هست رو بخونید
    اگر وقت شد بخشی از این کتاب رو میزارم
    9 کاربر مقابل از شهلا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. esteghlal, آپامه, Mojtaba, nazdel, سنگ صبور, عاتکه, مهین, نارون, هیوا
    الهی، بمیران ولیکن رهایم مکن...
    شهلا آنلاین نیست.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)