alt
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: معلول قهرمان ابرکوهی در قاب تصویر/ معلولیت هنوز بوی محرومیت می‌دهد

1. 95,444 امتیاز ، سطح 96
    20% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,606
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    برنده ی مسابقه ی بهترین اثر به یاد نویدنفر دوم مسابقه بهترین تاپیک با موضوع محرم
    سطح
    96
    تشکر شده 22,565 بار در 6,017 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

معلول قهرمان ابرکوهی در قاب تصویر/ معلولیت هنوز بوی محرومیت می‌دهد

#1 1393/05/19, 13:10

ابرنیوز:همگان شعار “معلولیت محرومیت نیست” را سر می دهند اما واقعیت این است که در بسیاری موارد نه تنها محرومیت بلکه مظلومیت است و نمونه آن معلول ابرکوهی است که به رغم توانمندی هنوز از داشتن یک شغل محروم است.

معلول در قانون جامع حمایت از معلولان به افرادی اطلاق می شود که به تشخیص کمسیون پزشکی سازمان بهزیستی بر اثر ضایعه جسمی، ذهنی، روانی یا توأم؛ اختلال مستمر و قابل توجهی در سلامت و کارآیی عمومی وی ایجاد شود به طوری که موجب کاهش استقلال فرد در زمینه های اجتماعی و اقتصادی شود.

با نگاهی به زندگی بسیاری از معلولان در می یابیم که آنها دارای توانایی هایی هستند که می تواند یاری رسان آنها در زندگی باشد.

این افراد با تکیه بر پشتکار خود قادر به تأمین زندگی هستند و تنها انتظار آنان، مساعدت معمولی است که مانند دیگر افراد جامعه باید دریافت کنند تا به توانمندی برسند.

یکی از این افراد محمدرضا یعقوبی، معلول ورزشکار ابرکوهی است که برخی از افتخارات ورزشی وی را می توان کسب یک مدال طلا، دو مدال نقره و سه مدال نقره مسابقات قهرمانی کشور در رشته شنا ذکر کرد.

وی همچنین به ورزش کونگ فو نیز علاقمند است و تمرینات مستمری در این زمینه دارد.

محمدرضا از ناحیه دو دست معلول است اما این نقص هرگز نتوانسته او را در انزوا فرو ببرد برعکس او انسانی کاملا اجتماعی، توانمند،‌ ساعی و پرانگیزه است.

در ۱۲ جلسه شنا را فرا گرفتم

یعقوبی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: متولد ۱۳۶۸ هستم و در ۱۵ سالگی به وسیله گاردن تراکتور در حین کار دچار سانحه شدم و دو دست خود را از دست دادم ضمن آن که یکی از کلیه های من نیز در این حادثه از کار افتاد.

وی افزود: بعد از معلولیت تا پایان دوره سوم راهنمایی تحصیلات خود را ادامه دادم و یک سال بعد از معلولیت به شنا روی آوردم و با اینکه قبلا هیچ سابقه ای در این رشته نداشتم با همکاری آقای ذوالفقاری یکی از مربیان شنای ابرکوه، ظرف ۱۲ جلسه این ورزش را فرا گرفتم.

این معلول ورزشکار شش مدال کشوری دارد

یعقوبی اظهار داشت: از حدود سه سال پیش متوجه برگزاری مسابقات شنای معلولان شدم و در چندین دوره این مسابقات به عنوان منتخب استان در مسابقات کشوری شرکت کردم و حاصل شرکت در این مسابقات، کسب یک مدال طلا، دو مدال نقره و سه مدال نقره مسابقات قهرمانی کشور بود.

وی افزود: به مرحله اول اردوی آمادگی تیم ملی شنای جانبازان و معلولین اعزامی به مسابقات جهانی جوانان و آسیایی گوانجو نیز دعوت شدم.

یعقوبی در مورد مشکلات رشته ورزشی خود گفت: به سبب اینکه در کلاس ورزشی خودم رقیبی ندارم، ناگزیر باید در کلاسهای بالاتر و با افرادی که دارای معلولیت کمتری هستند به رقابت بپردازم و این مسئله کار را برای من مشکل کرده است.

هیچ دلخوشی به آینده ورزشی خود ندارم

یعقوبی اظهار داشت: متأسفانه هیچ دلخوشی از بابت آینده ورزشی خود ندارم زیرا بعد از مسابقات از سوی مسئولان استان و کشور تا مسابقه بعدی کسی یادی از من نمی کند.

وی افزود: همکاری آنان در ایام مسابقات نیز تنها در ایاب و ذهاب به محل مسابقات خلاصه می شود و بهزیستی شهرستان نیز به گفته خودش تنها قادر به اهدای هدیه ای ناچیز طبق بخشنامه های خود است و همین مسئله سرخوردگی مرا از ورزش را روز به روز بیشتر می کند.

حق رانندگی از من سلب شد/ قانونگذاران فکری برای رانندگی معلولان توانمند کنند

یعقوبی اظهار داشت: یکی از سرگرمی های اصلی من رانندگی است، بهتر از افراد سالم رانندگی می کنم و حاضر به شرکت در هر آزمونی نیز هستم اما ماشین من به سبب نداشتن گواهی نامه توقیف است و با دادن جریمه و تعهد عدم رانندگی آزاد شده و بعد از آن به دلیل مشکلاتی که برای رفت و آمد داشتم، تمرینات ورزشی خود را نیز تعطیل کردم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون نتوانسته ام راهی برای گرفتن گواهینامه رانندگی پیدا کنم افزود: قانون در مورد رانندگی معلولان که توانایی رانندگی دارند ناقص است و لازم است تمهیداتی برای دریافت گواهینامه توسط افرادی مانند من اندیشیده شود.

یعقوبی همچنین به اصرار عکاس و خبرنگار ما لحظاتی را بدون حرکت پشت فرمان نشست تا نحوه رانندگی خود را نشان دهد.

در ایجاد اشتغال یاری رسان معلولان باشید

این معلول با اشاره به اینکه پدرم کشاورز است و هشت خواهر و برادر دارم، اظهار داشت: برای ساختن زندگی آینده خود نیاز به کار دارم همچنین علاقه بسیاری به تلاش دارم اما تاکنون امکان آن فراهم نشده است.

وی با بیان اینکه به اعتقاد من نمی توان منتظر کار در سیستم اداری بود، بیان داشت: بسیاری از معلولان خود قادر به ایجاد اشتغال هستند و تنها باید حمایت های اندکی از کارآفرینی توسط آنان صورت بگیرد.

یعقوبی افزود: در مورد خودم با توجه به اینکه راننده تراکتور بودم و هنوز نیز قادر به کار کردن هستم، در نظر گرفتن وامی مناسب می تواند مرا در خرید یک تراکتور یاری دهد و یا می توانم به مغازه داری بپردازم.

6 کاربر مقابل از فاطمه58 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. bnm, eBRAHIMV, MiSsEli, Mojtaba, sarv, کوثر
    شايد زندگي آن جشني نباشد که آرزويش را داشتي اما حال که به آن دعوت شدي تا ميتواني زيبا برقص
    فاطمه58 آنلاین نیست.

2. 4,729 امتیاز ، سطح 20
    20% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 321
    8.0% فعالیت
    سطح
    20
    تشکر شده 254 بار در 76 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#2 1393/11/16, 16:49
    ای ول بابا
    خدا حفظش کنه
    ashki آنلاین نیست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)