alt
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: سردرد میگرن

1. 69,814 امتیاز ، سطح 82
    4% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,636
    0% فعالیت
    سطح
    82
    تشکر شده 10,690 بار در 2,489 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

سردرد میگرن

#1 1390/02/03, 16:29
    سلام دوستان

یکی از بستگان مدت زیادی هست که گرفتار سردرد های شدیده ، فکر کنم همون میگرن باشه .
    کسی میتونه یک دکتر خوب برای درمان این نوع سردرد معرفی کنه ؟
    یا کسی برای درمان سردرد های شدید تجربه ای داشته و یا نتیجه گرفته ؟
    کاربر مقابل از حسين عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: طه
    از سادگی برخی دختر خانومای سایت خیلی دلخورم .... بیشتر دقت كنید .
    حسين آنلاین نیست.

2. 17,093 امتیاز ، سطح 39
    81% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 157
    20.0% فعالیت
    سطح
    39
    تشکر شده 3,235 بار در 1,367 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#2 1390/02/04, 15:04
    می شه بدونم کجا ساکن هستن؟
    مرا با حقیقت بیازار اما هرگز با دروغ آرامم نکن.......
    abtin آنلاین نیست.

3. 15,530 امتیاز ، سطح 37
    85% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 120
    99.0% فعالیت
    سطح
    37
    تشکر شده 1,281 بار در 499 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#3 1390/02/04, 16:11
    بسم الله الرحمن الرحیم
    حسین جان من خودم هم این مشکل رو دارم.البته خدا رو شکر برای من همیشه گی نیست بعضی وقتها توی یه شرایط خاصی شروع میشه.
    مثلا اگر یه جایی باشم که هوا خیلی گرم باشه یا نور زیادی اونجا باشه یا اینکه سرو صدا زیاد باشه و..
    میگرنم شروع میشه.تنها چاره ای هم که داره اینه که بری یه جای ساکت همه ی چراغها رو خاموش کنی و چشمها و گوشهات را محکم با یه شالی چیزی ببندی و سعی کنی که بخوابی و اصلا سرت رو تکون ندی.
    بعضی وقتها این جوری خوب میشه بعضی وقتها هم گلاب به روتون حتما باید حالت تهوع به آدم دست بده تا خوب یا بهتر بشه.
    در هر صورت این یه بیماری ارثی هست و چاره ای نداره.
    اما امیدوارم که بیمار مورد نظر شما هر چه زودتر خوب بشه.
    2 کاربر مقابل از ماهتاب عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. حسين, طه
    آلبر کامو:

بهتر است که در این دنیا فکر کنم خدا هست
    و وقتی به دنیای دیگر رفتم بدانم که نیست .
    و این بسیار بهتر از این است که در این دنیا فکر کنم خدا نیست
    و در آن دنیا بفهمم که هست
    ماهتاب آنلاین نیست.

4. 37,607 امتیاز ، سطح 59
    80% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 243
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر اول مسابقه داستانک نویسیبرگزارکننده مسابقه عکس و قلم شماره یکنفر سوم مسابقه عکس و قلم شماره دوبرگزارکننده مسابقه عکس و قلم شماره دوبرگزارکننده مسابقه عکس و قلم (بهار94)
    سطح
    59
    تشکر شده 9,350 بار در 2,438 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#4 1390/02/04, 19:18
    مهتاب جون درست میگه وقتی سردردهای میگرنی شروع میشه حتماً باید تو یه جای ساکت و آروم و تاریک خوابید..
    منم این مشکل رو داشتم و دارم.. اینجا دکتر زیاد رفتم فایده نداشت !
    تهران و شیراز رفتم پیش متخصص ، بعد از کلی آزمایش و نوار مغزی و اینا گفتن میگرن ِ و میگرن علاج صد در صد نداره... دکتر شیراز به من دارو داد که هر شب مصرف کنم.. گفت درمان نداره ولی باید پیشگیری کنید تا اونجوری دچار سردردهای شدید نشین..
    به فامیلتون باید بگین : سیر پیاز سوسیس کالباس و کلاً غذاهایی که ادویه زیاد داره کمتر مصرف کنه.. تا میتونه سعی کنه کمتر عصبی شه.. سعی کنه کمتر در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیره.. داروهای احتمالی دکتر رو هر شب مصرف کنه.. سر و صدای خیلی زیاد به مدت طولانی هم این سردردها رو تحریک میکنه
    در ضمن من شنیدم این سردردهای شدید و حملات میگرنی از سن 35 سال به بالا خیلی کمتر و خفیفتر میشه.
    به امید سلامتی ایشون و همه بیمارانgol
    2 کاربر مقابل از nazdel عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. حسين, ماهتاب
    سنگ ها را بگو که چه اندیشه میکنند
    حتی بدون بال نیز کبوتر، کبوتر است..
    nazdel آنلاین نیست.

5. 17,329 امتیاز ، سطح 40
    10% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 721
    0% فعالیت
    سطح
    40
    تشکر شده 3,095 بار در 755 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#5 1390/02/05, 12:29
    سلام علیکم
    میگرن بر دو عامل تاثیر دارد یکی خستگی چشم دومی عصبانیت
    خستگی چشم میتونه رانندگی باشه یا کار با کامپیوتر
    عصبانیتم که همه می دونند چگونه بوجود می آید
    راههایی مقابله نوشیدن یک لیوان آب و تعداد دو عدد نفس عمیق و بستن چشمها به مدت یک ساعت کاری .
    موفق باشید gol
    2 کاربر مقابل از مسافر تنهایی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. حسين, ماهتاب
    پل ارتباطی 09371181722 مسافر تنهایی

مسافر تنهایی آنلاین نیست.

6. 7,758 امتیاز ، سطح 26
    35% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 392
    0% فعالیت
    سطح
    26
    تشکر شده 223 بار در 75 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#6 1390/02/07, 22:23
    میگرن یک بیماری شایع به حساب می آید و اکثراً افرادی که به میگرن مبتلا هستند ، دچار حملات مکرر سردرد برای مدت چندین سال می باشند. سر درد میگرن معمولاً بصورت ضربان دار بوده که اغلب با تهوع و اختلال در بینائی نیز همراه است. گر چه اکثر موراد میگرن می تواند شدید باشد ولی هر سردرد شدیدی میگرن نبوده و گاهی سردرد میگرن بصورت یک درد خفیف خود را نشان می دهد.

شیوع میگرن که در جوامع مختلف متفاوت است ولی حدود 20% افراد در طول عمر خود ممکن است حمله میگرن را تجربه کنند که نیمی از این افراد اولین حمله را در سنین کودکی و یا نوجوانی تجربه کرده و حدود 3/2 مبتلایان به این سردرد زنان می باشند، که احتمالاً بخاطر تأثیر هورمونهای زنانه شیوع میگرن در آنها بیشتر است. همچنین سردرد میگرن در بعضی از خانواده ها شایعتر می باشد و افرادی که بستگان درجه اول و دوم آنها به میگرن مبتلا هستند ، احتمال ابتلا به میگرن در آنها بالاتر است.578;.578;.578;.578;.578;.578;.578;.578;.578 ;.578;.578;.578;.578;.578;.578;.578;.578;.578;.578 ;.578;.

هنوز پس از سالها تحقیق علت ایجاد این سردرد مشخص نشده است. ولی حدس زده
    می شود. درد میگرن در اثر تورم عروق خونی و اعصاب اطراف مغز که به ? ساقه مغز ? معروف است ایجاد می شود. یک ماده شیمیائی موجود در مغز بنام سروتونین بنظر می آید که نقش اصلی را در این بیماری داشته باشد، گرچه هنوز عاملی که باعث این تغییرات در فعالیت ساقه مغز و سطح سروتونین می شود بخوبی شناخته نشده است.

علائم بیماری

میگرن یک سردرد ضرباندار است که می تواند در یک طرف هر دو طرف سر ایجاد شود. سردرد میگرن معمولاً با تهوع، استفراغ ، و یا کاهش اشتها همراه است. فعالیت فیزیکی ، نورهای درخشان و یا صداهای بلند می توانند سردرد را بدتر کنند و معمولاً فرد دچار سردرد میگرن ، پس از شروع سردرد به محلی تاریک ، آرام و خنک می رود تا سردرد او رفع شود. بیشتر حملات میگرن بین 12-4 ساعت طول می کشد اگر چه در این زمان می تواند کوتاهتر و بلندتر از مدت ذکر شده باشد. یکی از خصوصیات منحصر به فرد میگرن احساس غیر معمولی می باشد که قبل از شروع حمله به فرد دست می دهد و به آن ? پیش درآمد ? می گویند. علائم پیش درآمد می تواند شامل خستگی ، گرسنگی و یا احساس عصبانیت باشد. همچنین میگرن دارای ? پس اثر ? نیز بوده که پس از حمله این احساس به فرد دست داده و شامل احساس تهی شدن از انرژی بوده که ممکن است برای یک تا دو روز پس از یک حمله شدید میگرن ادامه یابد . البته باید متذکر شد که تمامی افرادی که مبتلابه میگرن هستند دچار ? پیش درآمد ? یا ? پس اثر ? میگرن نمی شوند.

یک خصوصیت دیگر میگرن که البته در بیماری صرع نیز ممکن است دیده شود وجود ? علائم مقدماتی ? یا ( Aura) می باشد. این علائم مقدماتی کمی قبل از حمله میگرن رخ داده و بصورت اختلال بینائی، تاری دید و یا دیدن نورهای ضرباندار و چشمک زن می باشد.این علائم که حدود
    30-15دقیقه طول می کشند به فرد هشدار می دهند که سردرد میگرن بزودی آغاز خواهد شد. گاهی علائم مقدماتی حواس شنوائی، بویائی و یا چشائی را درگیر می کند. البته ? علائم مقدماتی ? هم مثل ? پیش درآمد ? و یا ? پس اثر ? در تمام افراد مبتلا به میگرن رخ نداده و خیلی موارد میگرن بدون ? علائم مقدماتی ? رخ می دهد و از آن جالبتر اینکه بعضی از موارد علائم مقدماتی نیز بدون حمله میگرن پس از آن رخ می دهد.

در موارد نادری نیز میگرن بصورت علائم نورولوژیک غیر معمول مثل گیجی ، کاهش بینائی ، حالت سوزن سوزن شدن و کرختی و ضعف و ... بروز می کند.

حمله میگرن گاهی توسط بعضی از فعالیتها، غذاها، بوها و حتی احساسات تحریک شده بروز
    می کند. همچنین بعضی از بیماران زمانی که دچار استرس می شوند، حمله میگرن به سراغ آنها می آید در حالیکه عده ای دیگر پس از اینکه استرس آنها رفع شد، ممکن است دچار حمله میگرن شوند ( مثلاً روز بعد از یک امتحان و یا ملاقات مهم ). زنان نیز به تجربه در می یابند که حملات میگرن آنها در زمان حوالی قاعدگی بدتر می شود و شدیدتر است.
    ALI110 آنلاین نیست.

7. 7,758 امتیاز ، سطح 26
    35% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 392
    0% فعالیت
    سطح
    26
    تشکر شده 223 بار در 75 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#7 1390/02/07, 23:51
    البته باید بگم کسانی که بیماری صرع دارن اطرافیان باید محیطی را برای انها فراهم کنند که خالی از هیجان و عصبانیت باشه در مورد میگرن هم موارد بالا رو توضیح دادم
    ALI110 آنلاین نیست.

8. 3,556 امتیاز ، سطح 17
    27% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 294
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    First 1000 Experience Points
    سطح
    17
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#8 1390/07/06, 17:55
    با سلام
    من براي مادرم دنبال يك فوق تخصص مجرب مغز و اعصاب مي گردم.(ساكن تهران هستم.)
    اگر كسي دكتر خوبي مي شناسه خواهش مي كنم معرفي كنه.
    با سپاس
    اعتمادي آنلاین نیست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)