alt
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: بچه ها تاحالا کسی آنژیوگرافی قلب انجام داده؟

1. 4,557 امتیاز ، سطح 19
    77% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 93
    0% فعالیت
    سطح
    19
    تشکر شده 347 بار در 87 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

بچه ها تاحالا کسی آنژیوگرافی قلب انجام داده؟

#1 1392/06/07, 21:58
    من چندروزدیگه باید این آزمایشوانجام بدم .خواستم اگه کسی انجام داده برام توضیح بده داستان چیه؟ممنون
    2 کاربر مقابل از shirmard عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. kavirdell59, mahdifa
    shirmard آنلاین نیست.

2. 40,916 امتیاز ، سطح 62
    44% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 734
    0% فعالیت
    سطح
    62
    تشکر شده 7,401 بار در 2,696 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#2 1392/06/07, 23:59
    انشالله و به امید خداوند که هم آزمایشاتت وهم
    عمل پات بخوبی وسلامتی انجام بگیره و بسلامتی برگردی...
    همه دوستان برای سلامتیت دعا میکنیم...
    من که والله خبری ندارم داداشم...فدای وجودت..
    کوچکتم...
    2 کاربر مقابل از kavirdell59 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. shirmard, اهورامزدا
    kavirdell59 آنلاین نیست.

3. 17,932 امتیاز ، سطح 40
    86% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 118
    0% فعالیت
    سطح
    40
    تشکر شده 3,350 بار در 961 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#3 1392/06/12, 23:33
    آنژیوگرافی عمل سختیه... من شنیدم سیتی آنژیو خیلی آسونتره و هزینش هم کمتره...

---------- Post added at ۲۱:۳۳ ---------- Previous post was at ۲۱:۳۰ ----------

من قبلا این ایمیل رو گرفتم... لطفا بخونید.. سرچ هم بکنید

خیلی مهم: فرق سیتی‌آنژیو و آنژیوگرافى
    پیشاپیش از پزشکان عزیزی که اخلاق و وجدان پزشکی رو رعایت می کنن، معذرت میخوام! ولی بهتره همه فوروارد کنیم، شاید که تاثیری داشته باشه! چون ستم پزشک به مریض، واقعا بی انصافی و خیلی دردناکه !!!

دو ماه پیش یکی از بستگانم، مشکلی براش پیش اومد و رفت اورژانس!
    متخصص قلب تجویز کرد: آنژیوگرافی!
    نتیجه: 20 درصد گرفتگی قلب!
    تجویز: درمان دارویی

چند هفته بعد قرعه‌ به نام پدر و مادر خودم افتاد!!
    تجویز: آنژیوگرافی.
    ما شانس آوردیم که پسرخاله‌ام از آمریکا اومده‌ بود ایران.
    نسخه ها رو که دید، گفت: چرا آنژیوگرافی؟ مگه توی ایران سیتی‌آنژیو نداریم؟
    این اصطلاح جدید ونجات‌بخش رو پی گرفتیم و رسیدیم به بیمارستان قلب ودی وبیمارستان ‌خمینی !
    از این‌طرف واون طرف آمار گرفتیم که ببینیم فرقش با آنژیوگرافی چیه؟؟ پزشک‌های قلب همگی گفتند: « به دقت آنژیوگرافی نیست، نکنه گول بخورین ها!!! ».

حسن سیتی‌آنژیو این بود که تیغ نمی‌زدن که رگ کشاله رو پاره کننو یه دوربین بفرستن توی رگ‌ها !! یعنی خون نمی‌پاشید تا سقف اتاق آنژیوگرافی !! که بعدشم یه کیسه‌ی شن بذارن روی پای آدم که خون نزنهد بیرون!!
    درسیتی‌آنژیو یه ماده‌ی رادیواکتیو تزریق و با یه دستگاه شبیه ام‌آر‌آی و بدون هیچ خطر، ترس، اضطراب و ریختن حتی یک قطره خون،همون کاری انجام می‌شه که با آنژیوگرافی انجام میشه فقط گیر کرده‌بودیم سراون هشدار« به دقت آنژیوگرافی نیست، گول نخورین ها !».

توی چشم‌های همه‌ی متخصصین قلب دیدم که«جا خورده بودن». نمی‌دونستن کلمه ی سیتی‌آنژیو رواز کجا فهمیدیم؟! به پدرم گفتم: بیشتر مشورت کند چون دارم بوی پول رو حس می‌کنم!!
    نتیجه یتحقیق جالب بود: «سیتی آنژیو» نه تنها دقتش کم‌تر از آنژیوگرافی نبود که مقایسه‌شون شبیه مقایسه‌ی فلاپی‌دیسک و دی‌وی‌دی بود و تفاوت تکنولوژی‌ها شون هم بالای 20 سال بود!
    دلمون قرص شد!! مادر و پدرم جمعا با هزینه‌ای حدود هشتصدهزار تومان سیتی‌آنژیو را انجام دادند و شکر خدا گرفتگی قلب هردوشون روی هم 20 درصد هم نبود!!

اما اون شرافت گم‌شده کجاست؟ عرض می‌کنم:

هزینه‌ی آنژیوگرافی (که تیغ داره و ترس و خون) برای هرنفر:
    1 تا 1/5 میلیون تومان است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    هزینه‌ی سیتی‌آنژیو حدود 400 هزار تومان !
    زمانی که صرف آنژیوگرافی می‌شود با احتساب یک تا دو شب بستری بعد از آن (جدای از وقت‌های پذیرش و نوبت‌دهی و. . .) حدود دو روز است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    زمانی که صرف سیتی‌آنژیو می‌شود (باز هم جدای از پذیرش و نوبت‌دهی و. . .) حدود نیم‌ساعت!
    بهتره که دیگه ترس و اضطرابشون رو هم مقایسه نکنم که لابد خودتون می‌دونین!!!
    پس گیر این پزشک‌های متخصص قلب کجاست؟

این هم پیچیده نیست: آنژیوگرافی رو فقط متخصص قلبی که دوره‌ی مخصوص آنژیوگرافی رو دیده‌ باشه می‌تونه انجام بده !!!!! ولی سیتی‌آنژیو رو یه رادیولوژیست (که البته او هم باید دوره دیده‌ باشه) می‌تونه انجام بده!
    یعنی انحصار آنژیوگرافی دست صنف خودشونه و انحصار سیتی‌آنژیو دست دیگران !!!

چون طبیعتا یک مرکز پزشکی ترجیح می‌دهد برای انجام کاری مشابه، حقوق خیلی کم‌تر یه رادیولوژیست روا بده تا حقوق بالای یه متخصص قلب رو!
    این تجارت کثیف متخصصین قلب (که با جراحان قلب فرق می‌کنن) رو دیدین؟
    حالا عمق فاجعه رو ببینین:

عمق فاجعه این‌جاست که این جماعت نخورده و نادار نیستن! هشت‌شون گروی نه‌شون نیست! خیلی راحت می‌تونن ماهی شش- هفت میلیون تومن دربیارن ( وخیلی هم بیشتر از این‌ها)!
    اما بازم گداصفتانه چشم‌شون دنبال درصدی است که از هر آنژیوگرافی میشه به‌جیب زد بدون اینکه به فکر سلامتی و راحتی بیمار باشن!! حتی گستاخی و دزدی ( که اتفاقا حقیقت معنای دزدی همین‌جاست) رو به‌ حدی رسوندن که تموم تلاششون رو برای پشیمون کردن بیماربه‌ کار می‌گیرن تا از دست‌یابی وی به راه تشخیص جدیدتر، کم‌هزینه‌ تر و آسان‌ترجلوگیری کنن !
    بگذریم ازهماهنگی‌های پلیدشون برای «ناشناخته مواندن» این تکنولوژی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بعد از پدر و مادرم داییم هم رفت سراغ چک‌آپ!
    ده سال پیش آنژیوگرافی کرده‌ بود و حالا دوباره تست ورزش داد. تستش مشکل داشت!
    تجویز: آنژیوگرافی
    پیش4-5 تا از بهترین متخصصین قلب تهران رفت (که اگه کسی فکر می‌کنه صداش به جایی میرسه اسامی روا بهش می‌دهم) !
    همه گفتن: آنژیوگرافی!
    اونقد برایش چرب‌زبونی و بازاریابی کرده‌ بودن که با اونکه از آنژیوگرافی می‌ترسید، ما هرچی می‌گفتیم: اول بیا برو سیتی‌آنژیو قبول نمی‌کرد و استدلال پزشکا رو پذیرفته‌ بود ! با این توجیه که اگه رگاش گرفته‌بود درجا براش بالن می‌زنن یا استنت می‌ذارن و چه و چه . . .
    تاکید هم کرده‌ بودن که موردش «اورژانسی»‌ ست و حتی از سفر با ماشین وهواپیما یا هر وسیله‌ی دیگه ای منعش کرده‌ بودن و نوبت اضطراری هم بهش داده‌ بودن: «همین فردا صبح»!
    به هر زحمتی بود راضیش کردیم بره سیتی‌آنژیو و رفت!
    نتیجه: گرفتگی جزیی !
    درمان: یکی دوتا قرص! فقط!

این فریاد را کجا باید زد؟ به کی باید گفت؟
    پزشک‌ای مملکت ما تبدیل‌شدن به حساب‌های بانکی ناطق؟
    جالبی قضیه می‌دوانین کجاست؟
    کمی بیشتر تحقیق کردیم:
    قیمت دستگاه سیتی‌آنژیو کمتراز3میلیون دلار است، یعنی که هیچ! ولی فقط 3 تا توی ایران داریم !!! چرا؟
    چون برای وارد کردنش (حتی بخش خصوصی) باید از وزارت بهداشت تاییدیه بگیرن و آن‌ها هم تایید نمی‌کنن (جز همان سه‌تایی که لابد برای دوست و آشناست)!!! چرا؟
    چون اونها که باید تایید کنن خودشون متخصص قلب‌اند و بازارشون به‌خطر می‌افته!!!!!
    «. . . سوگند یاد می‌كنم كه از تضییع حقوق بیماران بپرهیزم و سلامت و بهبود آنان را بر منافع مادی و امیال نفسانی خود مقدم دارم . . . »
    8 کاربر مقابل از Reihane عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. 1228, bnm, Davod, kavirdell59, shirmard, simorgh72, zina_68, اهورامزدا
    کاش می شد بتونیم به همه ی آدما با هر عقیده ی سیاسی، دینی، فرهنگی و... احترام بذاریم! نه مسخره کنیم، نه توهین....
    Reihane آنلاین نیست.

4. 4,557 امتیاز ، سطح 19
    77% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 93
    0% فعالیت
    سطح
    19
    تشکر شده 347 بار در 87 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#4 1392/06/13, 00:59
    نقل قول نوشته اصلی توسط reihane نمایش پست ها
    آنژیوگرافی عمل سختیه... من شنیدم سیتی آنژیو خیلی آسونتره و هزینش هم کمتره...

---------- post added at ۲۱:۳۳ ---------- previous post was at ۲۱:۳۰ ----------

من قبلا این ایمیل رو گرفتم... لطفا بخونید.. سرچ هم بکنید

خیلی مهم: فرق سیتی‌آنژیو و آنژیوگرافى
    پیشاپیش از پزشکان عزیزی که اخلاق و وجدان پزشکی رو رعایت می کنن، معذرت میخوام! ولی بهتره همه فوروارد کنیم، شاید که تاثیری داشته باشه! چون ستم پزشک به مریض، واقعا بی انصافی و خیلی دردناکه !!!

دو ماه پیش یکی از بستگانم، مشکلی براش پیش اومد و رفت اورژانس!
    متخصص قلب تجویز کرد: آنژیوگرافی!
    نتیجه: 20 درصد گرفتگی قلب!
    تجویز: درمان دارویی

چند هفته بعد قرعه‌ به نام پدر و مادر خودم افتاد!!
    تجویز: آنژیوگرافی.
    ما شانس آوردیم که پسرخاله‌ام از آمریکا اومده‌ بود ایران.
    نسخه ها رو که دید، گفت: چرا آنژیوگرافی؟ مگه توی ایران سیتی‌آنژیو نداریم؟
    این اصطلاح جدید ونجات‌بخش رو پی گرفتیم و رسیدیم به بیمارستان قلب ودی وبیمارستان ‌خمینی !
    از این‌طرف واون طرف آمار گرفتیم که ببینیم فرقش با آنژیوگرافی چیه؟؟ پزشک‌های قلب همگی گفتند: « به دقت آنژیوگرافی نیست، نکنه گول بخورین ها!!! ».

حسن سیتی‌آنژیو این بود که تیغ نمی‌زدن که رگ کشاله رو پاره کننو یه دوربین بفرستن توی رگ‌ها !! یعنی خون نمی‌پاشید تا سقف اتاق آنژیوگرافی !! که بعدشم یه کیسه‌ی شن بذارن روی پای آدم که خون نزنهد بیرون!!
    درسیتی‌آنژیو یه ماده‌ی رادیواکتیو تزریق و با یه دستگاه شبیه ام‌آر‌آی و بدون هیچ خطر، ترس، اضطراب و ریختن حتی یک قطره خون،همون کاری انجام می‌شه که با آنژیوگرافی انجام میشه فقط گیر کرده‌بودیم سراون هشدار« به دقت آنژیوگرافی نیست، گول نخورین ها !».

توی چشم‌های همه‌ی متخصصین قلب دیدم که«جا خورده بودن». نمی‌دونستن کلمه ی سیتی‌آنژیو رواز کجا فهمیدیم؟! به پدرم گفتم: بیشتر مشورت کند چون دارم بوی پول رو حس می‌کنم!!
    نتیجه یتحقیق جالب بود: «سیتی آنژیو» نه تنها دقتش کم‌تر از آنژیوگرافی نبود که مقایسه‌شون شبیه مقایسه‌ی فلاپی‌دیسک و دی‌وی‌دی بود و تفاوت تکنولوژی‌ها شون هم بالای 20 سال بود!
    دلمون قرص شد!! مادر و پدرم جمعا با هزینه‌ای حدود هشتصدهزار تومان سیتی‌آنژیو را انجام دادند و شکر خدا گرفتگی قلب هردوشون روی هم 20 درصد هم نبود!!

اما اون شرافت گم‌شده کجاست؟ عرض می‌کنم:

هزینه‌ی آنژیوگرافی (که تیغ داره و ترس و خون) برای هرنفر:
    1 تا 1/5 میلیون تومان است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    هزینه‌ی سیتی‌آنژیو حدود 400 هزار تومان !
    زمانی که صرف آنژیوگرافی می‌شود با احتساب یک تا دو شب بستری بعد از آن (جدای از وقت‌های پذیرش و نوبت‌دهی و. . .) حدود دو روز است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    زمانی که صرف سیتی‌آنژیو می‌شود (باز هم جدای از پذیرش و نوبت‌دهی و. . .) حدود نیم‌ساعت!
    بهتره که دیگه ترس و اضطرابشون رو هم مقایسه نکنم که لابد خودتون می‌دونین!!!
    پس گیر این پزشک‌های متخصص قلب کجاست؟

این هم پیچیده نیست: آنژیوگرافی رو فقط متخصص قلبی که دوره‌ی مخصوص آنژیوگرافی رو دیده‌ باشه می‌تونه انجام بده !!!!! ولی سیتی‌آنژیو رو یه رادیولوژیست (که البته او هم باید دوره دیده‌ باشه) می‌تونه انجام بده!
    یعنی انحصار آنژیوگرافی دست صنف خودشونه و انحصار سیتی‌آنژیو دست دیگران !!!

چون طبیعتا یک مرکز پزشکی ترجیح می‌دهد برای انجام کاری مشابه، حقوق خیلی کم‌تر یه رادیولوژیست روا بده تا حقوق بالای یه متخصص قلب رو!
    این تجارت کثیف متخصصین قلب (که با جراحان قلب فرق می‌کنن) رو دیدین؟
    حالا عمق فاجعه رو ببینین:

عمق فاجعه این‌جاست که این جماعت نخورده و نادار نیستن! هشت‌شون گروی نه‌شون نیست! خیلی راحت می‌تونن ماهی شش- هفت میلیون تومن دربیارن ( وخیلی هم بیشتر از این‌ها)!
    اما بازم گداصفتانه چشم‌شون دنبال درصدی است که از هر آنژیوگرافی میشه به‌جیب زد بدون اینکه به فکر سلامتی و راحتی بیمار باشن!! حتی گستاخی و دزدی ( که اتفاقا حقیقت معنای دزدی همین‌جاست) رو به‌ حدی رسوندن که تموم تلاششون رو برای پشیمون کردن بیماربه‌ کار می‌گیرن تا از دست‌یابی وی به راه تشخیص جدیدتر، کم‌هزینه‌ تر و آسان‌ترجلوگیری کنن !
    بگذریم ازهماهنگی‌های پلیدشون برای «ناشناخته مواندن» این تکنولوژی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بعد از پدر و مادرم داییم هم رفت سراغ چک‌آپ!
    ده سال پیش آنژیوگرافی کرده‌ بود و حالا دوباره تست ورزش داد. تستش مشکل داشت!
    تجویز: آنژیوگرافی
    پیش4-5 تا از بهترین متخصصین قلب تهران رفت (که اگه کسی فکر می‌کنه صداش به جایی میرسه اسامی روا بهش می‌دهم) !
    همه گفتن: آنژیوگرافی!
    اونقد برایش چرب‌زبونی و بازاریابی کرده‌ بودن که با اونکه از آنژیوگرافی می‌ترسید، ما هرچی می‌گفتیم: اول بیا برو سیتی‌آنژیو قبول نمی‌کرد و استدلال پزشکا رو پذیرفته‌ بود ! با این توجیه که اگه رگاش گرفته‌بود درجا براش بالن می‌زنن یا استنت می‌ذارن و چه و چه . . .
    تاکید هم کرده‌ بودن که موردش «اورژانسی»‌ ست و حتی از سفر با ماشین وهواپیما یا هر وسیله‌ی دیگه ای منعش کرده‌ بودن و نوبت اضطراری هم بهش داده‌ بودن: «همین فردا صبح»!
    به هر زحمتی بود راضیش کردیم بره سیتی‌آنژیو و رفت!
    نتیجه: گرفتگی جزیی !
    درمان: یکی دوتا قرص! فقط!

این فریاد را کجا باید زد؟ به کی باید گفت؟
    پزشک‌ای مملکت ما تبدیل‌شدن به حساب‌های بانکی ناطق؟
    جالبی قضیه می‌دوانین کجاست؟
    کمی بیشتر تحقیق کردیم:
    قیمت دستگاه سیتی‌آنژیو کمتراز3میلیون دلار است، یعنی که هیچ! ولی فقط 3 تا توی ایران داریم !!! چرا؟
    چون برای وارد کردنش (حتی بخش خصوصی) باید از وزارت بهداشت تاییدیه بگیرن و آن‌ها هم تایید نمی‌کنن (جز همان سه‌تایی که لابد برای دوست و آشناست)!!! چرا؟
    چون اونها که باید تایید کنن خودشون متخصص قلب‌اند و بازارشون به‌خطر می‌افته!!!!!
    «. . . سوگند یاد می‌كنم كه از تضییع حقوق بیماران بپرهیزم و سلامت و بهبود آنان را بر منافع مادی و امیال نفسانی خود مقدم دارم . . . »
    |ممنون خیلی لطف کردین البته من چندروزپیش انجام دادم که هم پآنژیوگرافی کردم البته واسه نخاع هم سیتی آنژیو که خوشبختانه یا متاسفانه چیزی درنخاع پیدانشد
    4 کاربر مقابل از shirmard عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. asal58, bnm, kavirdell59, اهورامزدا
    shirmard آنلاین نیست.

5. 4,656 امتیاز ، سطح 20
    2% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 394
    0% فعالیت
    سطح
    20
    تشکر شده 439 بار در 129 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#5 1392/06/13, 09:49
    چی بگیم والله یکی از اشنایان ب دلیل گرفتگی عروق پزشک تجویز آنزیو کردالان دوهفته میگذره اما متاسفانه پس از مرخصی دوباره حالش بعد و ب کما رفته توروخدااااااااااااااااااا ااااا عاجزانه التماس دعا دعا کنیددددددددددددد
    4 کاربر مقابل از دیستروف عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. bnm, kavirdell59, shirmard, اهورامزدا
    ”هر آنچه اتفاق مي‌افتد، بنا به دليلي است
    دیستروف آنلاین نیست.

6. 104,758 امتیاز ، سطح 100
    0% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 0
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    بهترین کاربر به انتخاب دور اول شوراایجاد کننده بهترین تاپیک به انتخاب دور اول شورا
    سطح
    100
    تشکر شده 22,073 بار در 5,755 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#6 1392/06/13, 14:24
    سلام""
    ریحانه خانم من هم داستان این سیتی آنزیو رو قبلا تو یکی از سایتا مطالعه کرده بودم شما درست میفرمایین
    متاسفانه بیشتر اطبای ما وجدان کاری شو نو زیر پا میزارن!!!!

حالا این 3 دستگاه میدونین کجا ها واقع شدن تا لازم باشه به سراغشون رفت؟؟؟

اگه اطلاعاتی داشته باشین ممنون میشم
    3 کاربر مقابل از Davod عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. bnm, Reihane, اهورامزدا

http://forum.special.ir/showthread.php?t=28673 عاشقانه ها
    http://forum.special.ir/showthread.php?t=28664 جالب و خواندنی

http://forum.special.ir/showthread.php?t=27968 حباب آرامش

http://forum.special.ir/showthread.p...541#post522541 دانستنیهای پزشکی

http://forum.special.ir/showthread.php?t=7707 جملات دوست

به امید تحقق خواسته ها و حقوق
    معلولین عزیز ایران

Davod آنلاین نیست.

7. 17,932 امتیاز ، سطح 40
    86% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 118
    0% فعالیت
    سطح
    40
    تشکر شده 3,350 بار در 961 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#7 1392/06/15, 00:04
    سلام
    اینجا نوشته یکیش تو ساری داره مستقر میشه
    http://www.khabarcity.ir/attractive/...A7%D8%B1%DB%8C
    3 کاربر مقابل از Reihane عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. bnm, Davod, اهورامزدا
    کاش می شد بتونیم به همه ی آدما با هر عقیده ی سیاسی، دینی، فرهنگی و... احترام بذاریم! نه مسخره کنیم، نه توهین....
    Reihane آنلاین نیست.

8. 39,745 امتیاز ، سطح 61
    54% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 605
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر دوم مسابقه تابستانه داستانک نویسی
    سطح
    61
    تشکر شده 9,854 بار در 2,533 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#8 1392/06/15, 01:28
    این مرکز مجهز هم در سعادت آباد هستش...

انواع اقسام امکانات از جمله سیتی آنژیو رو هم داره...با اکثر بیمه ها هم قرارداد داره

من که از کارشون راضی بودم

مرکز تصویر برداری پردیس نور...
    4 کاربر مقابل از BAAGHE BI BARGI عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. bnm, Davod, Reihane, اهورامزدا
    [CENTER][B][COLOR="DarkGreen"]سال فقط 93...[/COLOR][/B][/CENTER]
    BAAGHE BI BARGI آنلاین نیست.

9. 10,707 امتیاز ، سطح 31
    23% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 543
    0% فعالیت
    سطح
    31
    تشکر شده 173 بار در 69 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#9 1392/06/21, 00:21
    خدا سلامتی بده
    کاربر مقابل از HONAR عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: mahdifa
    HONAR آنلاین نیست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)