alt
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: دانشمندان اتريشي پا مصنوعي جديد ساختند

1. 82,540 امتیاز ، سطح 89
    33% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,210
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر دوم مسابقه عکس و قلم شماره یکنفر اول مسابقه نقاشی با نرم افزار Paint موضوع «معلولیت »نفر اول مسابقه عکس و قلم شماره دوبرگزارکننده مسابقه شعر و گرافیبهترین کاربر به انتخاب دور اول شورا
    سطح
    89
    تشکر شده 20,783 بار در 4,222 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

دانشمندان اتريشي پا مصنوعي جديد ساختند

#1 1394/03/19, 08:18
    دانشمندان اتریشی موفق به تولید پا مصنوعی دارای حس شدند.

به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما،این پا مصنوعی از نوعی تکنیک به نام شبیه سازی هدفدار حسی برخوردار است.

هوبرت اگر( Hubert Egger )استاد دانشگاه لینز اتریش(Linz University ) وسازنده این پا مصنوعی می گوید:برتری این پا مصنوعی در این است که شما می توانید احساس کنید.این به آن معناست که حس گرهای مصنوعی به طور کلی یکپارچه می شوند و میزان ارتباط با زمین را اندازه گیری می کنند و آنگاه آنرا به مغز منتقل می کنند و نوعی احساس به وجود می آید.

ولفگانگ رانگر(Wolfgang Rangger )یک معلول هم گفت:برتری این پا در این است که من می توانم احساس کنم.من می توانم احساس کنم که بر روی چمن یا آسفالت حرکت می کنم.من حتی در زمان زمستان هم می توانم حرکت بر روی یک دریاچه یخ زده را احساس کنم.من موضوعی متفاوت را احساس می کنم.من با پاهای مصنوعی قدیمی خود این موضوع را احساس نمی کردم.

وی افزود:من تقریبا احساس یک پای واقعی را دارم.این خیلی نزدیک است.شما می توانیم همه چیز را احساس کنید.مشکلی برایم وجود ندارد.

منبع
    10 کاربر مقابل از نیلوفر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. 1228, 30664, bobi, Davod, HoPe, mohomiracle, Tavarish, الهه61, سیده فاطمه, نارون

---------------

نیلوفر آنلاین نیست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)