alt
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24

موضوع: به مناسبت چهارمین سالگرد نوید مجاهد ...

1. 18,675 امتیاز ، سطح 41
    70% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 275
    0% فعالیت
    سطح
    41
    تشکر شده 3,105 بار در 871 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

به مناسبت چهارمین سالگرد نوید مجاهد ...

#1 1392/05/19, 10:33
    یک سال دیگر هم گذشت و من باز قلم به دست گرفته ام تا نقل کنم حماسه ی مجاهدت ها را، به زبانی دیگر. حماسه ی مجاهدی که جهد را از او آموختم...

مثل هر سال ساعت ها متفکر و خموش، قلاب اندیشه ام را در دریای واژگان می اندازم. واژگان رَم می کنند و می گریزند؛ طعمه ی خیال را پس می زنند و به دام اندیشه ام نمی افتند. قلم، بی جوهرِ لغات، چوب خشکی بیش نیست و من در می مانم که چگونه به تصویر کشم عظمت انسانیت را...

سه سال است که از او می گویم؛ که او چه کسی بود؟ چه کرد؟ چرا جنگید؟ با که جنگید؟ اما این بار می خواهم از یادگاری که بر جای گذاشت بگویم. از کشوری که خشت خشت آجر های باور را با دستان خود بر روی هم قرار داد و آن را خلق کرد. می خواهم از اسپشیال بگویم و نه از خود اسپشیال، که بارها از آن گفته ام. می خواهم بگویمتان از راز نهفته در آن!

. . .

آری، این عمارت را رازی است... رازی شگفت که من آن را زمانی دریافتم که در اوج غفلت، ناگهان به خود آمده و ناباورانه فهمیدم که اسپشیال را کاملا از یاد برده ام. و من چطور می توانستم از یاد برم کشوری را که منِ رانده و تبعید شده از عالم حیات را در خود مأوا داد؟ آیا من قدر ناشناسم؟ نه، نیستم؛ پس چرا از آن جا بریده ام؟

این سوالات را روزها به تفکر نشستم و گذشته ی خود را در آن جا مرور کردم. دوستانم را به یاد آوردم و طعم محبت ناب و خالصی که تنها در آن جا چشیده بودم، بار دیگر در مذاق روح و روانم پیچید. دوستانی را یاد کردم که همگی مانند من از آن جا کوچیده بودند. اما چرا؟

چه روزها که برگ برگ ذهنم را ورق زدم و به همه ی آن هایی اندیشیدم که خسته و زخمی به اسپشیال پناه می آوردند، آب حیات می نوشیدند و قوت محبت برمی گرفتند، و چون قدرت می یافتند از آن جا می بریدند. یادم آمد از روزهای حضور مداومم در آنجا که وقتی اثر از گذشتگانی را می دیدم که تنها اسمی از آن ها باقی بود، با خود می گفتم که مگر می شود گام بر خاک اینجا گذاشت و پایبند نشد؟ که بِرَوی و تنها نشانی که از خود بر جای گذاری، همچون سنگ قبری باشد که فقط نام و تاریخ ورودت بر آن حک شده است؟ و من اینگونه نخواهم بود...

ولی خیلی زود بدون آنکه خود متوجه باشم، من هم همانگونه شدم... تا که روزی بار دیگر اسپشیال را که در تمام مدت جلوی چشمم بود و آن را نمی دیدم، به یاد آوردم و خود را سرگردانِ پاسخ این سوال یافتم که پس آن ها را چه شد؟ مرا چه شد؟ آن هایی را که پس از من آمدند چه می شود؟

و سرانجام دریافتم...

دریافتم که اسپشیال سکوی پرش است. آشیانه و مأوای کبوتران شکسته بال و مکتب پروازی که در آن بیاموزند رسم پروازِ بی بال و پر را...

مأمنی که کبوتران زخمی را به خود می خواند. تیمار می کند و پرواز می آموزد. ولی هیچگاه نمی خواهد که آن ها را جَلد خود سازد و روزی آن ها را پر داده، و آنگاه استوار می ایستد و با غرور، اوج گیری و کوچ آن ها را نظاره گر می شود...

و اسپشیال همچون دنیا، محل گذر است. قشلاقی که درماندگان کوران حوادث را در خود پناه داده و آن ها را از سرمای زمانه محفوظ می دارد. در چشمه ی گرم محبت غوطه ورشان می سازد و شراب داغ باور می نوشاند تا حرارت ایمان به عمق جانشان نفوذ کند و نهادشان را بر هر سرمایی ایمن سازد. آنگاه تن پوشی از همت، بر قامتشان می بافد و توشه ی شهامت در کوله بار نفسشان می گنجاند و راهیشان می کند...

. . .

ولی من روزی برگشتم... به آن جا که مرا همچون نو عروسی به نور ایمان بَزَک کردند و با طبق طبق جهازِ باور به خانه ی بخت روزگار فرستادند... من برگشتم تا به کودکان امیدم نشان دهم سرزمین مادریشان را... و من برگشتم به دامان مادر باورها... به اسپشیال...

روحش شاد، یادش گرامی، و راهش مستدام...
    gol
    پی نوشت:
    این راز عمومیت ندارد. اکثریت را شامل می شود، ولی هستند فرزندان باوفایی همچون سمیرا، پویا، حسین و دیگرانی که هیچگاه به این سرزمین پشت نکردند، بلکه آن زمانی که من و مانند من، شانه خالی کردیم و به راه خود رفتیم، آن ها پشت خود را تکیه گاه و محافظ ستون های آن قرار دادند... اسپشیال زنده به آن هاست و پیشرفت و شکوفایی هر چه بیشتر امروز آن مرهون ثبات قدم اینان است... درود بر ایشان...

نمی دانم... شاید هم این راز تنها مرا شامل می شود و فقط برای من بدین گونه بوده است...

داستان من و اسپشیال، به نظم:
    این شعر را (اگر بتوان اسم شعر بر روی آن گذاشت) خیلی وقت پیش در اسپشیال نوشتم، و امروز دوباره بازمی نویسم...

یه روز و روزگاری / آیدای بی قراری / از صبح تا شب بی هدف / سایتی به سایتی می رفت / توی گوگل سرچ میکرد / دنبال یک چاره بود / برای مشکلاتش / توی نت آواره بود / تا که یه روز یه سایتی / از تو گوگل چشمک زد / اسم قشنگ نوید / به روی او لبخند زد / نوید می گفت غریبه / بیا تو آشنا شیم / برای مشکلاتت / دنبال چاره باشیم / آیدا وارد سایت شد / احساس غربت نکرد / تو اون جَو صمیمی / یه روزه دوست پیدا کرد / بعد از دو ماه و سه ماه / آیدای قصه ی ما / خیلی چیزا یاد گرفت / برای مشکلاتش / کمتر بهونه گرفت / حالش خیلی بهتر شد / اون غول مشکلاتش / جلوی چشاش پر پر شد / آیدا فقط یه حس داشت / حس خوشایند دِین / اون مدیون نوید بود / ولی نوید رفت از بین / چه روز تلخ و شومی / روز وداع نوید / هیچکی باور نمی کرد / مرگ گل رو از شاخه چید / همه سوال می کردن / مگه می شه بی نوید؟ / تکلیف سایت چی میشه؟ / اسپشیال بی نوید؟! / ولی نوید عزیز / بازم زود دست بکار شد / از اوج آسمون ها / ناجی اسپشیال شد / چند تا عضو جدیدو / زودی به سایت فرستاد / کیانا مبین ام ام آ / ریحانه طناز مونا / با شادیاشون به سایت / یه روح تازه دادن / بچه های قدیمو / حس دوباره دادن / بعد یه مدتی هم / برادر گلش رو / جانشین خودش کرد / بهنام مهربونو / ناخدای کشتیش کرد / داستان اسپشیال / تا به امروز همین بود / ما موندیم و یاد او / عشق او و راه او / بله نوید عزیز / همیشه موندگاری / سایت قشنگ و خوبت / مثل یه یادگاری / برای ما می مونه / هر اسپشیالی می دونه / سایت تو هست نمونه / مثل خودت یه دونه ...
    31 کاربر مقابل از آیدا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. 1228, asmin, Behz@d, bnm, eleven, f7970, FireBoy, ho$$ein, kavirdell59, marieh, Mojtaba, najmeh69, namo, nazdel, Niloof@r, pooya, shahrashub, soheilaa, taraneh, Tavarish, vahyd, zina_68, آقا پسر, امیرمهدی, حسين, شهلا, شکیب, فاطمه58, نیلوفر, پرستو, کوثر
    دست از طلب ندارم تا کام من برآید ...

http://www.aida.special.ir
    آیدا آنلاین نیست.

2. 154,642 امتیاز ، سطح 100
    0% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 0
    27.0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر سوم مسابقه عکس و قلم شماره یکنفر دوم مسابقه عکس و قلم شماره دوMost PopularCommunity Award
    سطح
    100
    تشکر شده 39,768 بار در 9,699 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#2 1392/05/19, 10:48
    روحــش شــاد و یــادش گــرامــیgol

اللــهم صــل علــی محــمد و ال محــمد و عــجل فــرجهــمgol
    10 کاربر مقابل از 1228 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. bnm, f7970, ho$$ein, Niloof@r, Tavarish, آقا پسر, آیدا, شهلا, شکیب, کوثر

هـیچ چـیز بـهتر از کـارکـردن بـه جـای غـصه خـوردن ،
    ادمـی را بـه خـوشـبختی نـزدیـک نـمی کـند.
    ‎‏‎
    1228 آنلاین نیست.

3. 58,565 امتیاز ، سطح 75
    1% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,485
    0% فعالیت
    سطح
    75
    تشکر شده 17,504 بار در 5,769 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#3 1392/05/19, 10:50
    هوالمحبوب

فرزندان اسپشیال هرجاباشندقلبشان وروحشان هرگز نمیمیردوتبلوراحساسشان

عمیق تراز نگاهیست که به دنیای وارونه خیال وتصورشان خیره مانده .چه نیک فرجامیست

برای صاحب شیدایی این راز وانهم کسی نیست جز نوید.

روحش شادیادش گرامیgol
    11 کاربر مقابل از امیرمهدی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. asmin, bnm, f7970, ho$$ein, kavirdell59, Niloof@r, آقا پسر, آیدا, شهلا, شکیب, کوثر
    فَبِأَيِّ آلَاء رَبِّكُمَا تُكَذِّبَانِ
    امیرمهدی آنلاین نیست.

4. 40,916 امتیاز ، سطح 62
    44% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 734
    0% فعالیت
    سطح
    62
    تشکر شده 7,401 بار در 2,696 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#4 1392/05/19, 10:57
    بازگشت همه بسوی خداست.
    خداوند رحمت کند همه عزیزان اسیر در خاک؛
    بخصوص آقای نوید مجاهد؛
    روحش شاد و یادش گرامی.
    8 کاربر مقابل از kavirdell59 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. bnm, ho$$ein, Niloof@r, آقا پسر, آیدا, شهلا, شکیب, کوثر
    kavirdell59 آنلاین نیست.

5. 43,036 امتیاز ، سطح 64
    7% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,214
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر دوم مسابقه نقاشی با نرم افزار Paint موضوع «معلولیت »ایجاد کننده بهترین تاپیک به انتخاب دور اول شورا
    سطح
    64
    تشکر شده 11,578 بار در 2,418 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#5 1392/05/19, 13:33
    نويد جان ببين چه كردي رفيق
    بخون امثال اين تاپيك ها رو و حض كن از يادگاري كه به جا گذاشتي

يه تشكر ويژه ام از آيداي عزيز
    براي شخص من بي شك بهترين تاپيك ماه و شايدم فصل و سال بود
    ممنون عزيز
    8 کاربر مقابل از شکیب عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. bnm, f7970, ho$$ein, Niloof@r, آقا پسر, آیدا, شهلا, کوثر
    شکیب آنلاین نیست.

6. 40,391 امتیاز ، سطح 62
    4% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,259
    0% فعالیت
    سطح
    62
    تشکر شده 6,795 بار در 1,464 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#6 1392/05/19, 13:35
    روحش شاد
    7 کاربر مقابل از eBRAHIMV عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. bnm, f7970, ho$$ein, Niloof@r, آیدا, شهلا, شکیب
    eBRAHIMV آنلاین نیست.

7. 41,080 امتیاز ، سطح 62
    57% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 570
    0% فعالیت
    سطح
    62
    تشکر شده 8,897 بار در 3,644 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#7 1392/05/19, 13:38
    روحــش شــاد و یــادش گــرامــی

اللــهم صــل علــی محــمد و ال محــمد و عــجل فــرجهــم
    7 کاربر مقابل از ho$$ein عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. bnm, f7970, Niloof@r, آقا پسر, آیدا, شهلا, شکیب
    ماﻫﯽﻫﺎ ﺍﺯ ﺗﻼﻃﻢ ﺩﺭﯾﺎ ﺑﻪ ﺧﺪﺍ ﺷﮑﺎﯾﺖ ﺑﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﭼﻮﻥ ﺩﺭﯾﺎ ﺁﺭﺍﻡ ﺷﺪ، ﺍﺳﯿﺮ ﺻﯿﺎﺩﺍﻥ ﺷﺪﻧﺪ. ﺗﻼﻃﻢ
    ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺣﮑﻤﺖ ﺧﺪﺍﺳﺖ.
    "ﺍﺯ ﺧﺪﺍ ﺩﻟﯽ ﺁﺭﺍﻡ ﺑﺨﻮﺍﻩ ﻧﻪ ﺩﺭﯾﺎﯼ ﺁﺭﺍﻡ"
    ho$$ein آنلاین نیست.

8. 75,827 امتیاز ، سطح 85
    58% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 723
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    قهرمان جام بیلیاردنفر سوم مسابقه تابستانه داستانک نویسینفر اول مسابقه عکاسی با موضوع وسایل کمکیبرگزارکننده مسابقه نقاشی با نرم افزار Paint موضوع «معلولیت »نفر دوم مسابقه بهترین آواتار و امضا
    سطح
    85
    تشکر شده 18,767 بار در 3,954 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#8 1392/05/19, 13:53
    آفرین آیدا خانم
    واقعا خیلی خوب حق مطلب رو ادا کردی
    با شکیب موافقم یکی از بهترین مطالبی بود که طی این یک سال خونده بودم
    نوید جان روحت شادgol
    6 کاربر مقابل از Mojtaba عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. bnm, f7970, Niloof@r, آیدا, شهلا, شکیب
    و عشق را کنار تیرک راه بند, تازیانه می زنند.
    Mojtaba آنلاین نیست.

9. 41,972 امتیاز ، سطح 63
    25% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 978
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر دوم مسابقه هنری مذهبی رمضان 92نفر اول مسابقه تابستانه داستانک نویسینفر دوم مسابقه عکاسی زمستان 92نفر دوم مسابقه داستانک نویسینفر دوم مسابقه بهترین آواتار و امضا
    سطح
    63
    تشکر شده 9,558 بار در 2,137 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#9 1392/05/19, 14:10
    آیدا جان انقدر لذت بردم که چندین بار نوشته هاتو خوندم
    واقعا قلمت تکه
    مرسیgol
    خیلی قشنگ راز اسپشل رو گفتی
    واقعیت همینه ...
    منم هر بار خواستم ازینجا برم نشد در واقع فکر میکنم دو سالی که اینجا عضو بودم، نگاهم به همه چیز عمیق تر شد. دنیای واقعی نتونست منو اینقدر متحول کنه که اسپشل و ساکنانش تونستند

اسپشل در یک کلمه برای من معنای واقعی باور بود.من اینجا تونستم معلولیتم رو باور کنم
    و از همه بالاتر من اینجا به معنای ِ واقعی عشق رسیدم
    بخاطر همین حتی اگر زمانی هم ازینجا دور بمونیم و غافل بشیم، باز یکروز به خانه ای که ازون اوج گرفتیم بر میگردیم

روحت شاد نویدِ عزیز
    gol
    4 کاربر مقابل از Niloof@r عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. bnm, آیدا, شهلا, شکیب
    Niloof@r آنلاین نیست.

10. 27,946 امتیاز ، سطح 51
    36% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 704
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر سوم مسابقه عکاسی زمستان 92نفر اول مسابقه شطرنج
    سطح
    51
    تشکر شده 5,431 بار در 1,324 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#10 1392/05/19, 14:28
    عالی بود.

ـــــ روحش شاد
    4 کاربر مقابل از marieh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. bnm, آیدا, شهلا, شکیب
    marieh آنلاین نیست.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)