alt
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 31

موضوع: کیفوز kyphosis

1. 3,194 امتیاز ، سطح 16
    36% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 256
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    Got three FriendsFirst 1000 Experience Points
    سطح
    16
    تشکر شده 94 بار در 13 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

کیفوز kyphosis

#1 1391/05/22, 08:27
    سلام،
    من دیدم یک تاپیک مفصل راجع به اسکولیوز هست ولی هیچکی در مورد ما کیفوزیها چیزی نمیدونه.
    اول اینو بگم که کیفوز هم مثل اسکولیوز یک نوع دفرمیتی ستون فقراته. به این شکل که ستون فقرات فرد کیفوزی قوز داره که قطعا ظاهر نه چندان جالبیه برای یک بچه یا یک فرد جوان. فکرشو بکنید یک نوجوون 16 ساله، مثل یک پیرزن 85 ساله قوز داشته باشه. افرادی که کیفوز دارند تقریبا همیشه دچار لوردوز هم میشن. لوردوز همون گودی کمره. تو یک فرد کیفوزی بالای ستون فقرات یک قوز داره و برای اینکه مرکز ثقل بدن همواره باید توی لگن باشه، برای جبران اون قوز بالای ستون فقرات، گودی قسمت کمر افزایش پیدا میکنه که به این حالت لوردوز میگن. در واقع اگر از پهلو به ستون فقرات یک فرد کیفوزی نگاه کنید، شبیه s هستش. البته باید توجه داشته باشید که در حالت طبیعی، ستون فقرات یک فرد سالم هم از پهلو همین شکل s رو داره ولی زاویه ش حدود 30 درجه باید باشه.
    اگر کسی زاویه ش به 40 برسه براش تمرینات ورزشی و فیزیوتراپی تجویز میشه و اگه این زاویه به 50 درجه برسه و فرد در سن رشد باشه علاوه به اون تمرینات و فیزیوتراپی، بهش یه بریس وحشتناک میدن که روزی 23 ساعت ببنده تا از زندگیش سیر بشه و اگه کیفوز به 70 برسه، تنها و تنها راهش جراحیه.
    جراحی کیفوز تو دو مرحله انجام میشه. تو مرحله اولش که عمل سنگین تر و سخت تری هم هست، پهلوی چپ رو از زیر سینه برش میدن و از کنار ریه و قلب به ستون فقرات میرسن و دیسکهای بین مهره ها رو با یک وسیله تیز خارج میکنن و به جاش گرافت های استخوانی قرار میدن. در واقع بعد از جوش خوردن این گرافتها، کل ستون فقرات میشه یک تکه استخوان سفت و بی حرکت. یک هفته بعد از این جراحی، عمل دوم رو انجام میدن که همون عملیه که برای درمان اسکولیوز انجام میشه. یعنی هر دو سمت مهره ها توی زائده های مهره دیاپازون یا همون پیچ قرار میدن و در آخر هم دوتا راد یا میله بلند که طولشون به اندازه حدودا 40سانته توی پیچهایی که درون زائده های مهره ای هستن قرار میدن که مطمئن بشن ستون فقرات بیمار دیگه هیچ تکونی نتونه بخوره. همون طور که میبینید عمل کیفوز بسیار سنگین تر از عمل اسکولیوزه ولی اطلاع رسانی خیلی کمتری میشه متاسفانه
    من سعی میکنم بازم بیام و توضیحات بیشتر رو بدم
    لطفا هرکی این مشکل رو داره بیاد تجربه شو در میون بذاره
    24 کاربر مقابل از kyphosis عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. ***رضـا***, Anousheh, BAAGHE BI BARGI, Behz@d, elahee, esteghlal, f7970, $Nafa, ho$$ein, hossein-gh, ليــانـا, آپامه, Maroot, naghash kocholo, najme 64, omid92, Niloof@r, امیرمهدی, تبسم, حسين, سنگ صبور, شهلا, نشاط, پرستو
    kyphosis آنلاین نیست.

2. 3,194 امتیاز ، سطح 16
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    سطح
    16
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#2 1391/05/22, 23:00
    وقتی راهنمایی بودم، تو مدرسه منو گوژپشت نتردام صدا میزدن. همیشه کمردرد داشتم و اصلا نمیتونستم صاف بنشینم. خانوادم همش باهام دعوا میکردن که چرا انقدر بد میشینی. این مشکل ادامه داشت تا اینکه بالاخره تو دبیرستان برای اولین بار منو بردن پیش دکتر گنجویان. تو مطب دکتر خیلی شلوغ بود و تقریبا همه بیمارا 3-4 سالی از من کوچکتر بودن. به نظرم میومد همشون خیلی غیر عادی نشستن، زیادی سیخ و معذب بودن. من که تا اون موقع به عمرم نمیدونستم بریس چیه، نمی تونستم حدس بزنم که این آدم آهنی های مضحک زیر لباسشون با یه وسیله نیمه فلزی بسته بندی شدن!!! تا اینکه یهو یه پسری اومد تو مطب که بریس رو روی لباساش پوشیده بود. وقتی دیدمش تازه فهمیدم که قضیه چیه!!! کلی دلم براش سوخت و کلی خدا رو شکر کردم و تازه فهمیدم سلامتی چه نعمت بزرگیه که مجبور نیستم از این وسایل شکنجه تنم کنم!!!
    دکتر برام چندتا عکس رادیولوژی از کمرم نوشت که انداختم. راستش قبل اینکه عکسا رو به دکتر نشون بدیم خودم هم فهمیده بودم که کمر سالم هر جوری باشه این شکلی نیست. تقریبا شبیه یه نیم دایره گرد بودم!
    دکتر زاویه رو اندازه زد و گفت 76 درجه ست، باید عمل بشی. با توجه به توضیحی که دکتر راجع به نحوه عمل داد و تاکیدی که خیلی دیر فهمیدین و سن تو برای بستن بریس زیاده، حس کردم همه دنیا روی سرم خراب شده. حسابی بغض کرده بودم چون اصلا آمادگی شنیدن همچین چیزی رو نداشتم. این همه خبر خوش یه جا !!! در آخر دکتر گفت شانس خیلی کمی وجود داره که تو این سن هم با بریس تا حدودی اصلاح بشه. روزی 23 ساعت میبندی. روزی 2 ساعت ورزش میکنی، یک ساعت با بریس، یک ساعت بدون بریس. در واقع اون یک ساعتی که در شبانه روز حق داشتم بریس رو باز کنم، فقط برای ورزشهای اصلاحی کمر بود.
    رفتم برام بریس رو قالب گیری کردن و ساختن. اولین بار که تنم کردم انقدر درد و محدودیت داشت که از ناراحتی حتی یک کلمه نمیتونستم حرف بزنم. یه بغضی داشت خفم میکرد. از اون روز سه سال گذشت و من کم کم بهش عادت کردم. محدودیتش تغییری نکرد ولی دردش کمتر شد. سه سال از بهترین سالهای عمرم رو با بریس خوابیدم، راه رفتم، نتونستم بدوم، نتونستم هرجایی بشینم، با عذاب درس میخوندم و کلا زندگیم تغییر کرد. اما زاویه کمرم چندان تغییری نکرد.

............ برمیگردم تا ادامشو بنویسم
    17 کاربر مقابل از kyphosis عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. Anousheh, elahee, esteghlal, $Nafa, laleh6, ليــانـا, آپامه, Maroot, naghash kocholo, najme 64, rayhaneh, sanasana, Niloof@r, حسين, سنگ صبور, شهلا, پرستو
    kyphosis آنلاین نیست.

3. 3,194 امتیاز ، سطح 16
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    سطح
    16
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#3 1391/05/24, 12:36
    پس چرا پست دومم نیست اینجا؟
    کاربر مقابل از kyphosis عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: سنگ صبور
    kyphosis آنلاین نیست.

4. 3,194 امتیاز ، سطح 16
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    سطح
    16
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#4 1391/05/31, 02:27
    این سه سال گذشت تا اینکه وقتی بعد از کنکورم برای چکاپ رفتم پیش گنجویان، گفت عکس رو بدون بریس بندازم چون بیشتر از این فایده نداره ببندم و اگه میخواست خوب شه میشد. زاویه ام همچنان بیشتر از 60 مونده بود. گفت اگه بخوای با این وضع سر کنی باید تا آخر عمرت هر روز ورزش کنی، چاق نشی، چیز سنگین بلند نکنی، ... در این شرایط بازم درد خواهی داشت ولی زاویه ممکنه خیلی بدتر نشه ... در هر صورت اگه بخوای درمان بشی، تنها راهش عمله.
    خیلی برام زور داشت که این همه سال شکنجه و محدودیت رو تحمل کرده باشم و باز هم سر نقطه اول برگشتم. برای همین تصمیم گرفتم اگه یک درصد هم شانس دارم هنوز، هر کار از دستم بر میاد بکنم. این بود که اول 16 کیلو ورن کم کردم بعدش چند هاهی هفته ای سه روز فیزیوتراپی رفتم. در آخر هم یک عالمه جلسات کایروپرکتیک رفتم. این بالا پایین پریدن ها چهار سالی ادامه داشت تا اینکه پارسال رفتم پیش دکتر بهتاش. عکس انداخت و زاویه گرفت. در کمال ناباوری رسیده بود به 50 درجه و این یعنی عمل نمیخواست.
    اما قضیه به اینجا ختم نمیشه. متاسفانه به خاطر دفرمیتی مهره هام که در اثر فشار کیفوز ایجاد شده این زاویه 50 اصلا پایدار نبود و من هم از سن رشد گذشته بودم و بدنم نمیتونست این دفرمیتی رو در روند رشد مهره ها اصلاح کنه. این بود که امسال وقتی با کمردردی که بیشتر از قبل شده بود، برای دکتر بهتاش عکس انداختم، شده بودم 75 درجه کیفوز و یه سورپرایز دیگه هم داشتم، یه لوردوز (گودی کمر) 76 درجه هم اضافه شده بود.
    تنها گزینه عمل بود و ما با بیش از 10 دکتر مشورت کردیم. نظرشون عمل بود.
    حالا دیگه یقین داشتم نظر خودم هم جراحیه. دیگه خسته شده بودم.
    حالا هم قراره همین فردا برم مهراد بستری بشم برای عمل !!!
    واسم دعا کنید
    16 کاربر مقابل از kyphosis عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. Anousheh, elahee, esteghlal, $Nafa, laleh6, ليــانـا, Maroot, najme 64, sanasana, Niloof@r, zahra1371, امیرمهدی, حسين, سنگ صبور, شهلا, پرستو
    kyphosis آنلاین نیست.

5. 24,287 امتیاز ، سطح 47
    74% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 263
    0% فعالیت
    سطح
    47
    تشکر شده 2,928 بار در 863 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#5 1391/05/31, 02:55
    انشالله که عمل با موفقیت انجام میشه و شما صحیح و سلامت و شاد و سرحال میایید سایت...

حتما براتون دعا میکنیم
    5 کاربر مقابل از $Nafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. esteghlal, kyphosis, ليــانـا, zahra1371, پرستو
    قلبـــم بَرای تپش ، صِدای نَفس هـایَـت را کَم دارد ...
    $Nafa آنلاین نیست.

6. 15,684 امتیاز ، سطح 38
    5% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 766
    0% فعالیت
    سطح
    38
    تشکر شده 2,729 بار در 847 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#6 1391/05/31, 03:42
    دروووووووووود
    كاش اين تاپيك رو زودتر مي خوندم.... حتما دعا ميكنم واست
    از بچه ها هم ميخوام واست دعا كنن
    تو كه اين همه سختي كشيدي و اميدت به خدا بوده مطمئنم خدا كمكت ميكنه
    5 کاربر مقابل از esteghlal عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. $Nafa, kyphosis, ليــانـا, zahra1371, پرستو
    تقدیم به چشم هایی که در راه ماندند و دلهایی که
    آنها را راه ندادند...
    تقدیم به اشکهایی که غرورشان شکست وعهدهایی که
    کسی آنها را نبست...
    esteghlal آنلاین نیست.

7. 45,077 امتیاز ، سطح 65
    64% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 473
    0% فعالیت
    سطح
    65
    تشکر شده 15,765 بار در 4,243 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#7 1391/05/31, 12:17
    برو به سلامت
    تندی بیا اینجا همه با کمپوت منتظرتیم
    3 کاربر مقابل از Maroot عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. esteghlal, ليــانـا, پرستو
    Maroot آنلاین نیست.

8. 16,412 امتیاز ، سطح 38
    96% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 38
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر سوم مسابقه اسنوکر
    سطح
    38
    تشکر شده 1,859 بار در 447 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#8 1391/05/31, 22:02
    ایشالا به سلامت بر میگردی
    2 کاربر مقابل از elahee عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. ليــانـا, پرستو
    elahee آنلاین نیست.

9. 3,194 امتیاز ، سطح 16
    0% فعالیت
    دستاورد ها:
    سطح
    16
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#9 1391/06/10, 23:29
    سلام دوستان
    من برگشتم ولی خیلی درد دارم. روزی 2تا ترامادول با 6 تا ادویل مصرف میکنم ولی بازم از درد دارم به خودم میپیچم
    بریسم هم خیلی خیلی گرمه تو این هوا، همش خیس عرق میشم.
    یعنی اینجا هیچکی کیفوزی نیست که تجربشو بگه؟
    9 کاربر مقابل از kyphosis عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. elahee, $Nafa, laleh6, ليــانـا, Maroot, حسين, سنگ صبور, شهلا, پرستو
    kyphosis آنلاین نیست.

10. 69,814 امتیاز ، سطح 82
    4% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,636
    0% فعالیت
    سطح
    82
    تشکر شده 10,690 بار در 2,489 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#10 1391/06/11, 09:41
    نقل قول نوشته اصلی توسط kyphosis نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برگشتم ولی خیلی درد دارم. روزی 2تا ترامادول با 6 تا ادویل مصرف میکنم ولی بازم از درد دارم به خودم میپیچم
    بریسم هم خیلی خیلی گرمه تو این هوا، همش خیس عرق میشم.
    یعنی اینجا هیچکی کیفوزی نیست که تجربشو بگه؟
    سلام
    عمل چطور بود ؟ نظر دكترت چی بود ؟
    2 کاربر مقابل از حسين عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. ليــانـا, پرستو
    حسين آنلاین نیست.

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)