alt
صفحه 3 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 65

موضوع: ازدواج با شخص معلول

1. 485 امتیاز ، سطح 5
    35% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 65
    0% فعالیت
    سطح
    5
    تشکر شده 77 بار در 17 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#21 1395/01/17, 08:55
    Meaning عزیز با خوندن پستتون و اینکه نوشته بودین که من دچار "افکار ناسالم و غیرطبیعی" زیادی هستم، دلم گرفت...
    احساس کردم یه آدم پست و خائن و شیاد و آدمکش و جانی هستم! افکار ناسالم...

لازم به ذکره بگم که من از نوجوانی در مورد گیاهخواری تحقیق کردم و هرکی بخواد میتونم براش دلائل گیاهخوار بودن انسان رو بیارم. بوعلی سینا، اینشتین، برنارد شاو،... خیلی و خیلی از دانشمندان و نویسندگانمون گیاهخوار بودن. آیا افکارشون ناسالم بوده؟! و جالبه که خیلیاشون نه صرفا به خاطر سلامتی، بلکه به خاطر مهر و عطوفتی که در وجودشون بوده گوشت رو کنار گذاشتن!
    اوکی مشکلی ندارم که افکارم در مورد ازدواج با فرد معلول رو ناسالم و غیرطبیعی تلقی کنین ولی در مورد گیاهخواری التماس تفکر و تحقیق دارم.
    6 کاربر مقابل از سپیده.م عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. eBRAHIMV, meaning, MiSsEli, سروش, محمد حشمتی فر, کام
    سپیده.م آنلاین نیست.

2. 485 امتیاز ، سطح 5
    0% فعالیت
    سطح
    5
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#22 1395/01/17, 09:04
    آقای Hadi 123 سلام
    ممنون از حرفای پر از نیش و کنایتون و البته به زعم خودتون شوخی!

استدلالتون در مورد جاندار بودن گیاهان و تشبیه اون به معلولین انقدر به نظرم تلخ و گزنده و به دور از هر گونه اندیشه ای بود که واقعا نیازی نمیبینم پاسخی بهش بدم.
    مقایسه جاندار بودن گیاه و حیوان یکی از سوالات و به اصطلاح پیچوندن های خیلی خیلی سطحی و کم عمق و کم ارزش و مکرری هستش که جوابشو با یه سرچ کردن ساده تو گوگل میتونین پیدا کنین.

من اینجا نیومدم که از گیاهخواری دفاع بکنم. گوشتخواریو هم مذمت نمیکنم. خواستم روحیات و احساساتمو بی پرده و شفاف بیان کرده باشم فقط همین. با تشکر از وقتی که گذاشتین
    4 کاربر مقابل از سپیده.م عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. eBRAHIMV, hadi123, سروش, محمد حشمتی فر
    سپیده.م آنلاین نیست.

3. 485 امتیاز ، سطح 5
    0% فعالیت
    سطح
    5
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#23 1395/01/17, 09:14
    Meaning عزیز اگه نوشته هامو به دقت خونده باشین، میبینین که ننوشتم هر شخص معلولی که بیاد من سریع باهاش ازدواج میکنم! گفتم کسی که افکار و احساساتش بهم بخوره و با من جور باشه. حتی گفتم چنین شخصی که افکار و احساساتش با من جور باشه رو به یه فرد سالم با همون مشخصات ترجیح میدم.

من هدفتون از گفتن اینکه خواسته من شبیه به هم جنس گرایی هستش رو نفهمیدم. چرا این رو نمیذاریم پای سلیقه شخصی؟ مثلا یه خانمی از اقایون قدبلند خوشش میاد. خب حق طبیعی این خانوم هستش که جذب اقایون قدبلند بشه و از بین اونا کسیو برای همسری انتخاب بکنه.
    تشبیهتون به پول کافی داشتن برای خرید خونه و زیر پل خوابیدن مطلقا قابل قبول من نیست و نمیتونه باشه! با این جمله علنا به معلولیت توهین مستقیم کردین! یعنی معلولین، جنس پست تر هستن و سالم ها جنس بالاتر و برتر! یعنی یه شوهر سالم رو تشبیه به خونه کردین و یه شوهر معلول رو تشبیه به زیر پل! برای من این حرف شما پذیرفته نیست چون هرگز هیچ معلولی رو پایین تر از خودم ندیدم و نمیبینم و نخواهم دید چون من ادما رو براساس افکارشون و روحیاتشون قضاوت میکنم نه جسم خاکیشون
    5 کاربر مقابل از سپیده.م عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. eBRAHIMV, meaning, سروش, محمد حشمتی فر, کام
    سپیده.م آنلاین نیست.

4. 485 امتیاز ، سطح 5
    0% فعالیت
    سطح
    5
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#24 1395/01/17, 09:17
    آقای Saleh عزیز ممنون از نظر فوق العاده مفید و کارشناسانتون!
    بله شاید همینطور که میگین برای من دیر شده باشه پیش روانشناس مجرب رفتن! عقلم به کل زایل شده و بر نمیگرده!
    بازم ممنون!
    3 کاربر مقابل از سپیده.م عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. eBRAHIMV, سروش, کام
    سپیده.م آنلاین نیست.

5. 485 امتیاز ، سطح 5
    0% فعالیت
    سطح
    5
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#25 1395/01/17, 09:21
    سلام آقای Omidr عزیز

بله قبلا تو یکی از تاپیک ها دیدم که تمایلتون رو برای ازدواج با یه خانم معلول بیان کرده بودین

راستش من انتظار داشتم دوستان اگر هم نظر میدن بر مبنای تجربه و علم و آگاهی نظر بدن اما انگار جز چند نفر معدود، سعی کردن کوبنده ترین و نیش و کنایه آمیز ترین حرفا رو برای راهنمایی کردن من به کار ببرن. توهین مستقیم! خیلی دلم شکست جدا.خیلی
    4 کاربر مقابل از سپیده.م عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. eBRAHIMV, omidr, محمد حشمتی فر, کام
    سپیده.م آنلاین نیست.

6. 485 امتیاز ، سطح 5
    0% فعالیت
    سطح
    5
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#26 1395/01/17, 09:26
    Hope عزیز ممنونم از راهنماییت اما کاشکی دلیلشم میگفتین

MiSsEli عزیز ممنونم بابت تجربه ارزشمندی که در اختیارم گذاشتین
    3 کاربر مقابل از سپیده.م عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. eBRAHIMV, MiSsEli, سروش
    سپیده.م آنلاین نیست.

7. 485 امتیاز ، سطح 5
    0% فعالیت
    سطح
    5
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#27 1395/01/17, 09:39
    آدرس و شماره تلفن چند تا آسایشگاه معلولین و سالمندان رو برداشتم. به محض برگشتنم به شهر محل تحصیلم، بهشون سر میزنم تا ببینم کمک داوطلبانه میخوان یا نه.

حس پرستاری در من واقعااااا قویه جوری که چند ماه پیش عمو و زنعموی ناتنیم که بالای هشتاد سال سن داشتن موندم و به تنهایی کاراشونو انجام میدادم. از پخت و پز و رفت و روب بگیر تا پماد مالیدن و ماساژ دست و پا و ریختن قطره توی چشم و شستن لباسا با دست و... اونجا محیط روستا بود و کارا به مراتب سخت تر بودن. این کار من برای این نبود که دلم به حالشون میسوخت چون خودشون پنج تا دختر داشتن البته متاهل اما میومدن و کاراشونو انجام میدادن. تازه عموم اینا دستشونم به دهنشون میرسید که برا خودشون پرستار بگیرن اما به اصرار من قبول کردن که من کاراشونو انجام بدم و این فقط به خاطر خودم بود و حس خوبی که این کار بهم میداد. حس مفید بودن.

یه شخص معلول معمولا میتونه کارای خودشو انجام بده اما به نظر من اگه یه شخص سالم کنارش باشه کاراییش بیشتر میشه. همه معلولین عزیز که تا ابد کنار خانوادشون نمی مونن. البته ازدواج دو تا فرد معلول که مکمل همدیگه باشن خیلی زیبا و عاقلانه س اما از نظر من ازدواج یه شخص معلول با یه شخص سالم هم به همون اندازه عاقلانه س.
    5 کاربر مقابل از سپیده.م عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. eBRAHIMV, MiSsEli, سروش, محمد حشمتی فر, کام
    سپیده.م آنلاین نیست.

8. 20,914 امتیاز ، سطح 44
    19% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 736
    0% فعالیت
    سطح
    44
    تشکر شده 2,732 بار در 880 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#28 1395/01/17, 21:32
    نقل قول نوشته اصلی توسط سپیده.م نمایش پست ها
    آقای hadi 123 سلام
    ممنون از حرفای پر از نیش و کنایتون و البته به زعم خودتون شوخی!
    استدلالتون در مورد جاندار بودن گیاهان و تشبیه اون به معلولین انقدر به نظرم تلخ و گزنده و به دور از هر گونه اندیشه ای بود که واقعا نیازی نمیبینم پاسخی بهش بدم.

شوخی نشونه خوش خلقیه دوست من! البته فکر میکنم بنا به بحثمون شما مجبور شدین حرفامو نشونه "مسخره کردن" تلقی کنین!!! بنده یه جمله از دوستای صمیمیتون نقل کردم؛ بهمراه یه توضیح از حرفای خودتون ( گوشت و گیاه ) و یه شوخی هم چاشنی کردم که متوجه بشید طرز فکرتون در مورد گوشت و حیوان نادرسته! و در ادامه توضیح میدم که ناخواسته/خواسته چه حرفایی زدین که به موضوع ازدواج شما با معلولین ربط پیدا میکنه!

خیلی خوبه که شما در مورد گیاه خواری تحقیق کردید. با این اوصاف باید اینقدر زرنگ بوده باشید که در مورد گیاهان گوشت خوار هم تحقیق کرده باشید. البته این یه جمله رو بذارید به حساب "در حاشیه". چون هدفم بحث در این خصوص نیس!

حالا بذارید باز کنم داستان رو: به جمله ای که گفتین توجه کنید

خب حداقل چند هزار حیوون به خاطر من عذاب نکشن بهتره.
    این حرفتون یعنی شما بیش از اندازه احساسات دارید!!!یعنی فراتر از "اوج احساس"!!! خب حالا تعمیمش بدین به معلولین!!! گرفتین چی شد؟ برخلاف گفته ی خودتون که رسیدگی به معلولین رو به خاطر احساسسات بیش از حدتون (یا همون دلسوزی) نمی دونین؛ اما جمله بالا خلافشو ثابت میکنه!!

پس شما از مشکلی رنج میبرید که اونم داشتن احساسات بیش از حد ِ !!!

مقایسه جاندار بودن گیاه و حیوان یکی از سوالات و به اصطلاح پیچوندن های خیلی خیلی سطحی و کم عمق و کم ارزش و مکرری هستش که جوابشو با یه سرچ کردن ساده تو گوگل میتونین پیدا کنین.

این جوابی که دادین معمولا توو اکثرا بحث ها بین دو نفر داده میشه! "حواله کردن به گوگلو و مجله و دکه و کتابخونه و بابا و مامان و ...

اصن حرف شما درست! یه دلیل و مدرک کاملا معتبر وجود داره برای گیاهخواری یا هر چیز دیگه. اما دلیلی که شما آوردین توو حرفاتون؛ برام مهمه!!!
    این یه حرف دیگه ی شما:
    به خاطر اذیت نشدن حیوونا، با وجود علاقه م به گوشت، گیاهخوار شدم.
    رفتیم سر خونه اول درسته؟! احساسات بیش از حد!!! دارین داد می زنین دیگه، مگه غیر اینه؟!!!!

خب حالا وقتی شما میایین چنین بحثی ( ازدواج با معلول ) رو راه میندازین! من ِ خواننده از همین نوشته های شما نتیجه گیری میکنم!

اگه بخوام از این دست جملات مثال بزنم میتونم. یه نمونه دیگه:

حس پرستاری در من واقعااااا قویه
    و کی بهتر از معلول! درسته؟!!!

من اینجا نیومدم که از گیاهخواری دفاع بکنم. گوشتخواریو هم مذمت نمیکنم. خواستم روحیات و احساساتمو بی پرده و شفاف بیان کرده باشم فقط همین. با تشکر از وقتی که گذاشتین

دقیقا مشکل دیگه ای که میتونم اشاره کنم همینه! "راست‌گفتن" خیلی خوبه! اما همه چیزو گفتن نه! (حداقل در این مورد) اشتباه شما این بود که بی پروا از همه چی گفتین، اون هم در حالیکه اکثر حرفاتون نسنجیده بوده! چراکه یا خودتون در حال اصلاح کردن خودتون هستید (اشاره به یکی از جمله هاتون) یا از نظر من منطقی نبوده.
    خو حالا بذارید یه توضیحی درباره حرف دیگتون بدم! که بازم میخام به این نتیجه برسم؛ مثالهایی که میزنید غیر منطقیه!!!

مثلا یه خانمی از اقایون قدبلند خوشش میاد. خب حق طبیعی این خانوم هستش که جذب اقایون قدبلند بشه و از بین اونا کسیو برای همسری انتخاب بکنه.
    قد بلند یه ویژگی مثبت به حساب میاد! اما ازدواج با معلول برای شمایی که سالمید یه پوئن منفیه! شما چطور یه مورد مثبت رو با منفی مقایسه می کنین؟!!!!

و در آخر
    از نظر من ازدواج یه شخص معلول با یه شخص سالم هم به همون اندازه عاقلانه س.
    این جمله خیلی بدیهیه. اصلا نیاز به گفتن نبود. کسی هم نیست که نقضش کنه! اما اینکه چطور و چرا انجام میشه خیلی مهمه! که در مورد شما و باتوجه به حرفاتون عقلانی به نظر نمیاد!
    4 کاربر مقابل از hadi123 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. m.bagheri, meaning, MiSsEli, سیده فاطمه

hadi123 آنلاین نیست.

9. 5,158 امتیاز ، سطح 21
    22% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 392
    31.0% فعالیت
    سطح
    21
    تشکر شده 602 بار در 175 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#29 1395/01/17, 23:57
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi123 نمایش پست ها
    خو حالا بذارید یه توضیحی درباره حرف دیگتون بدم! که بازم میخام به این نتیجه برسم؛ مثالهایی که میزنید غیر منطقیه!!!

قد بلند یه ویژگی مثبت به حساب میاد! اما ازدواج با معلول برای شمایی که سالمید یه پوئن منفیه! شما چطور یه مورد مثبت رو با منفی مقایسه می کنین؟!!!!

و در آخر این جمله خیلی بدیهیه. اصلا نیاز به گفتن نبود. کسی هم نیست که نقضش کنه! اما اینکه چطور و چرا انجام میشه خیلی مهمه! که در مورد شما و باتوجه به حرفاتون عقلانی به نظر نمیاد!
    هادی وقتی جدی میشی جذابتر میشی
    2 کاربر مقابل از m.bagheri عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. hadi123, سیده فاطمه
    m.bagheri آنلاین نیست.

10. 20,914 امتیاز ، سطح 44
    19% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 736
    0% فعالیت
    سطح
    44
    تشکر شده 2,732 بار در 880 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#30 1395/01/18, 00:17
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.bagheri نمایش پست ها
    هادی وقتی جدی میشی جذابتر میشی

2 کاربر مقابل از hadi123 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. m.bagheri, سیده فاطمه

hadi123 آنلاین نیست.

صفحه 3 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)