alt
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 28 از 28

موضوع: ليلةالرغائب، شب‌آرزوها و رسيدن‌ به‌حوائج معنوي

1. 97,623 امتیاز ، سطح 97
    29% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,427
    0% فعالیت
    سطح
    97
    تشکر شده 12,675 بار در 3,339 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#21 1392/02/27, 02:43
    خداوندا
    تمام معلولینو شفا بده golgolgolgolgol
    سلامتی بده[-o<
    دل خوش بده[-o<
    البته پولم بده[-o<
    کاربر مقابل از bnm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: 1228

صداي خنده ي خدا را میشنوی؟
    دعايت راشنيده وبه آنچه محال ميـپنداري،ميخندد!
    bnm آنلاین نیست.

2. 25,179 امتیاز ، سطح 48
    63% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 371
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر سوم مسابقه نقاشی با نرم افزار Paint موضوع «معلولیت »
    سطح
    48
    تشکر شده 4,249 بار در 981 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

از حالا آماده باش برای شب آرزوها

#22 1394/01/28, 13:54
    به نام خدا

ليلة الرغائب ؛شب آرزوها ،شبي که هزاران ملائک بر زمين فرود مي آيند تا تو هرآنچه مي خواهي آرزو کني و خداوند بي صبرانه منتظر شنيدن است تا اجابت کند آنچه تو مي خواهي!

ليلة الرغائب اولين شب جمعه ماه رجب است و در وصفش فضيلت هاي بسياري را برشماردند.گويند در اين شب درهاي رحمت الهي به سوي زمينيان گشوده شده است و عرشيان همه آماده اند تا در بزم دعا و نيايش زمينيان حضور يابند.

پيامبر اكرم(صلي الله عليه و آله) فرمود: ماه رجب، ماه استغفار امت من است. پس در اين ماه بسيار طلب آمرزش كنيد كه خدا آمرزنده و مهربان است.

از ايشان همچنين نقل شده است:

که چون شب جمعه شد مابين نماز مغرب و عشاء دوازده ركعت نماز اقامه شود كه هر دو ركعت به يك سلام ختم مي شود و در هر ركعت يك مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر، دوازده مرتبه سوره توحيد خوانده شود. و چون دوازده ركعت به اتمام رسيد، هفتاد بار ذكر" اللهم صل علي محمد النبي الامي و علي آله" گفته شود. پس از آن در سجده هفتاد بار ذكر "سبوحٌ قدوسٌ رب الملائكة والروح" گفته شود. پس از سر برداشتن از سجده، هفتاد بار ذكر "رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انك انت العلي الاعظم" گفته شود. دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذكر "سبوح قدوس رب الملائكة والروح" گفته شود. در اينجا مي توان حاجت خود را از خداي متعال درخواست نمود. ان شاء الله به استجابت مي رسد.

پيامبر اكرم( صلي الله عليه و آله) در فضيلت اين نماز مي فرمايد: كسي كه اين نماز را بخواند، شب اول قبرش خداي متعال ثواب اين نماز را با زيباترين صورت و با روي گشاده و درخشان و با زبان فصيح به سويش مي فرستد. پس او به آن فرد مي‌گويد: اي حبيب من، بشارت بر تو باد كه از هر شدت و سختي نجات يافتي.

گويند آن گاه که قيامت بر پا شود منادي الهي فرياد مي‌زند أين الرجبيون؟ کجايند آنان که ماه رجب را گرامي داشتند و از آن بهره‌ها بردند از آن انبوه جمعيت، گروهي برخيزند که نور جمالشان محشر را روشن کند بر سر آنان تاج‌هاي شاهي که مرصع به در و ياقوت است قرار دارد و در طرف راست هر نفر از آنان هزار فرشته و در سمت چپ نيز هزار فرشته به او کرامت و تعظيم الهي را تبريک گويند؛ از جانب الهي ندا آيد:
    بندگانم و کنيزانم به عزت و جلالم سوگند، شما را جايگاه و مقام گرامي و عطاياي فراوان دهم و شما را در جايي جاي دهم که از زير آن نهرها جاري است و شما در آن جاويد خواهيد بود زيرا شما داوطلبانه براي من در ماهي که من بزرگش داشتم روزه گرفتيد پس خطاب به فرشتگان فرمايد: فرشتگان من بندگان و کنيزان من را به بهشت داخل کنيد در اينجا امام فرمودند اين پاداش براي کساني است که يک روز از اول يا وسط يا آخر ماه رجب را روزه بدارند.

پيامبر گرامي اسلام (صلي الله عليه و آله) نيز در بيان عظمت و اهميت ماه رجب مي‌فرمايند: خداوند متعال در آسمان هفتم فرشته‌اي به نام داعي قرار داده است هرگاه ماه رجب فرا رسد آن فرشته دعوت کننده هر شب تا به صبح گويد: خوشا به حال کساني که به ذکر الهي مشغولند خوشا به حال کساني که با ميل و رغبت تمام رو به سوي درگاه خدا آرند و خداوند مي‌فرمايد: من همنشين کسي هستم که با من همنشين باشد و مطيع کسي هستم که فرمان مرا ببرد و آمرزنده‌ام کس را که از من طلب آمرزش کند اين ماه رجب ماه من، بنده هم بنده من و رحمت هم از آن من است. هر کس مرا در اين ماه بخواند پاسخ مثبت دهم و هر کس از من چيزي بخواهد به او عطا کنم و هر کس از من هدايت جويد هدايتش کنم و من اين ماه را وسيله ارتباط بين خود و بندگانم قرار داده‌ام پس هر کس به آن چنگ زند به من مي‌رسد.

10 کاربر مقابل از سیده فاطمه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. *SABA*, a.aliyari, Atefeh Panah, eBRAHIMV, hadi123, laleh6, montazer65, الهه61, باران بهاری, گمشده
    فقط گوشه چشمی از نگاه خدا برای خوشبختی همه انسانها کافیست
    این نگاه را برایت آرزو میکنم …
    سیده فاطمه آنلاین نیست.

3. 25,179 امتیاز ، سطح 48
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    سطح
    48
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#23 1394/02/03, 01:01

دوست عزیز بیا برای اجابت آرزوهای هم دعا کنیم

خداوندا درهای رحمت تو همواره به روی خواهندگان باز است و دست عطایت گشاده بندگان تو هر زمان که صدایت کنند، پاسخ می‌دهی و اگر خالصانه آرزو کنند، ‌می‌بخشى امشب اما شب دیگری است؛ شب آرزوهاست دعای خیر همه را براورده بفرما.
    خدایا به حق این شب عزیز

همه رو به آرزوهاشون برسون
    خدایا ما را آن ده که آن به
    خدایا شیرینی بخشش و محبتت را به ما بچشان

5 کاربر مقابل از سیده فاطمه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. *SABA*, Atefeh Panah, eBRAHIMV, hadi123, laleh6
    سیده فاطمه آنلاین نیست.

4. 6,058 امتیاز ، سطح 23
    2% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 492
    19.0% فعالیت
    سطح
    23
    تشکر شده 577 بار در 156 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

شب ارزوها

#24 1394/02/03, 13:48
    امشب که بین خلق ، لیل الرغائب است دانی چه چیز آرزوى قلب صاحب است ای کاش روز جمعه که از راه میرسد دیگر کسی نگوید ارباب (عج) غائب است اللهم عجل لولیک الفرج التماس دعا
    شب آرزوهاست بیا دعا کنیم برای آن کودکی که در آن سوی پهناور زمین امشب را گرسنه خواهد خوابید. و برای آن بیماری که فردایش را کسی امیدوار نیست. بیا از خدا بخواهیم رنج های آدمی را بکاهد و آرامش او را بیافزاید ارسال نظر

---------- Post added at ۱۲:۴۸ ---------- Previous post was at ۱۲:۳۷ ----------

کاربر مقابل از NAZ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: گمشده
    عشق ان نیست که یک دل به صد یار دهیgolعشق ان است که صد دل یه یک یار دهیgol
    NAZ آنلاین نیست.

5. 31,092 امتیاز ، سطح 54
    22% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 858
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    برنده ی مسابقه حضرت علی«ع»
    سطح
    54
    تشکر شده 8,223 بار در 2,145 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#25 1394/02/03, 17:17
    لیلة الرغائب چگونه شبی است؟

"رجب"، ماه خداست؛ ماه پر بركتی است كه اعمال بسیاری برای آن ذكر شده است. باید خود را در دریای زلالش بشوییم تا پاک شویم. پیامبر اكرم(ص) فرمود: هر كس یك روز از ماه رجب را روزه بگیرد، موجب خشنودی خدا می شود و غضب الهی از او دور می گردد و دری از درهای جهنم بر روی او بسته می شود.
    اعمال ماه های رجب و شعبان، جهت آماده ساختن روح برای شركت در میهمانی ماه مبارك رمضان می باشد. برای درك عظمت ماه رمضان باید از قبل خود را آماده نمائیم.
    پیامبر اكرم(ص) فرمود: ماه رجب، ماه استغفار امت من است. پس در این ماه بسیار طلب آمرزش كنید كه خدا آمرزنده و مهربان است.
    اولین شب جمعه ماه رجب را لیلة الرغائب نامند.
    در این شب ملائك بر زمین نزول می كنند. برای این شب عملی از رسول خدا(ص) ذكر شده است كه فضیلت بسیاری دارد و بدین قرار است:
    روز پنج شنبه اول آن ماه  - در صورت امكان و بلا مانع بودن -  روزه گرفته شود. چون شب جمعه شد مابین نماز مغرب و عشاء دوازده ركعت نماز اقامه شود كه هر دو ركعت به یك سلام ختم می شود و در هر ركعت یك مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر، دوازده مرتبه سوره توحید خوانده شود. و چون دوازده ركعت به اتمام رسید، هفتاد بار ذكر" اللهم صل علی محمد النبی الامی و علی آله" گفته شود. پس از آن در سجده هفتاد بار ذكر "سبوحٌ قدوسٌ رب الملائكة والروح" گفته شود. پس از سر برداشتن از سجده، هفتاد بار ذكر "رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انك انت العلی الاعظم" گفته شود. دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذكر "سبوح قدوس رب الملائكة والروح" گفته شود. در اینجا می توان حاجت خود را از خدای متعال درخواست نمود. ان شاء الله به استجابت می رسد.
    پیامبر اكرم( ص) در فضیلت این نماز می فرماید: كسی كه این نماز را بخواند، شب اول قبرش خدای متعال ثواب این نماز را با زیباترین صورت و با روی گشاده و درخشان و با زبان فصیح به سویش می فرستد. پس او به آن فرد می‌گوید: ای حبیب من، بشارت بر تو باد كه از هر شدت و سختی نجات یافتی.
    میّت می‌پرسد تو كیستی؟ به خدا سوگند كه من صورتی زیباتر از تو ندیده‌ام و كلامی شیرین تر از كلام تو نشنیده‌ام و بویی، بهتر از بوی تو نبوئیده‌ام. آن زیباروی پاسخ می‌دهد: من ثواب آن نمازی هستم كه در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردی. امشب به نزد تو آمده‌ام تا حق تو را ادا كنم و مونس تنهایی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود و قیامت بر پا شود، من سایه بر سر تو خواهم افكند.
    امید آن است كه در پایان این نماز با فضیلت، محتاجان به دعا را فراموش نكنید و ما را نیز از دعای خیر خود محروم ننمایید.
    " التماس دعا"
    برگرفته از مفاتیح الجنان
    5 کاربر مقابل از *SABA* عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. Atefeh Panah, hadi123, laleh6, سیده فاطمه, گمشده
    *SABA* آنلاین نیست.

6. 9,431 امتیاز ، سطح 29
    14% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 519
    73.0% فعالیت
    سطح
    29
    تشکر شده 1,017 بار در 220 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#26 1394/02/04, 00:05
    برای همه زندگی سرشار از سلامتی نشاط سرزندگی عاقبت بخیری جیبای پر از پول و کلی چیزای خوب خوب و ... ارزو دارم
    3 کاربر مقابل از Atefeh Panah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. *SABA*, laleh6, سیده فاطمه
    Atefeh Panah آنلاین نیست.

7. 59,699 امتیاز ، سطح 75
    77% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 351
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    نفر اول مسابقه بهترین تاپیک با موضوع محرم
    سطح
    75
    تشکر شده 10,054 بار در 2,010 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#27 1394/02/04, 12:01
    سلام
    دوستان من دیش حرم بودم
    برا همتون دعا کردم
    دعای سلامتی و موفقیت برا همتون دارم.
    2 کاربر مقابل از hasti63 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. *SABA*, سیده فاطمه
    hasti63 آنلاین نیست.

8. 25,179 امتیاز ، سطح 48
    0% فعالیت
    جایزه ها:
    سطح
    48
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#28 1394/02/04, 13:31
    نقل قول نوشته اصلی توسط hasti63 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من دیش حرم بودم
    برا همتون دعا کردم
    دعای سلامتی و موفقیت برا همتون دارم.
    سلام عزیز دلم
    قربونه دل مهربونت
    ممنونم ازت فداتشم
    سیده فاطمه آنلاین نیست.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)