alt
صفحه 2 از 28 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 280

موضوع: آشپزخانه اسپيشال

1. 11,420 امتیاز ، سطح 32
    25% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 530
    43.3% فعالیت
    سطح
    32
    تشکر شده 1,631 بار در 597 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#11 1387/07/15, 09:17
    خوب من هم اجازه دارم بنوسیم یا نه این فقط مخصوص دوستان سبزمونه.
    اشپزیم میگن خوبه.کلی هم اهل چاشنی زدن به غذا هستم . تنوع غذایی رو دوست دارم.از غذاهای مورد علاقه ام سیب پلو. غذای ساده اما خیلی خوش خوراک .امتحان بفرمائید .
    راستی من راههای فرار از سوتیهای آشپزی رو هم بلدم اگر خواستید براتون بنویسم.
    من هميشه به آينده اميدوارم و مطمن هستم معجزه هنوز هم جريان دارد . و در همه حال بايد شاد بود زيرا هميشه چشمهايي در بالا نگران ما هستند .
    گلابتون آنلاین نیست.

2. 9,563 امتیاز ، سطح 29
    36% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 387
    30.0% فعالیت
    سطح
    29
    تشکر شده 962 بار در 231 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#12 1387/07/15, 09:20
    سلام سپندر عزیز
    برای تهیه املت خوشمزه اول باید یك پیاز كوچك را ریز خرد كرده با یك قاشق سر صاف غذا خوری روغن ان را كمی سرخ كنی مقدار كمی زرچوبه ریخته كمی هم بزن تا زردچوبه ها كمی تفت بخورد بعد 2 تا گوجه فرنگی متوسط را پوست كنده (برای راحت پوست كندن گوجه فرنگیها را یك دقیقه در ابجوش بینداز) خرد كرده داخل ان بریزو روی گوجه فرنگیها نمك پاشیده و یك ربع ساعت با حرارت كم بپز به حدی كه اب گوجه فرنگیها تمام شده و به روغن بیفتد بعد از ان 2 عدد تخم مرغ را در كاسه ای زده و روی گوجه فرنگیها ریخته تا 5 دقیقه با حرارت كم تخم مرغها بپزد املت شما آماده است میتوانید نوش جان كنید( اگه طعم تند را دوست داشته باشی میتونی یك یادو فلفل سبز كوچك روی گوجه فرنگیها خردكنی
    کاربر مقابل از nargess عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: حسين
    nargess آنلاین نیست.

3. 9,563 امتیاز ، سطح 29
    30.0% فعالیت
    سطح
    29
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#13 1387/07/15, 09:25
    سلام گلابتون خوبم
    تا حالا اسم سیب پلو را نشنیده بودم ایا یك غذای محلیه ؟ لطف كن راجع به اون توضیح بده

ضمنا خیلی خوبه كمی از راه های فرار از سوتیهای اشپزیو بگی باید خیلی خیلی جالب باشه:
    nargess آنلاین نیست.

4. 18,695 امتیاز ، سطح 41
    72% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 255
    0% فعالیت
    سطح
    41
    تشکر شده 2,031 بار در 880 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#14 1387/07/15, 09:27
    ممنون نرگس خانم دیگه حل شد من که طعم تندو خیلی دوس دارم خبر پختش رو بهتون میدم
    (علی) آنلاین نیست.

5. 11,420 امتیاز ، سطح 32
    43.3% فعالیت
    سطح
    32
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#15 1387/07/15, 14:10
    نرگس خانم سلام
    بله سیپ پلو یه غذای محلی مربوط به کرمانشاه .
    و اما طرز تهیه: این غذا مثل باقلی پلو تهیه میشه.البته برنج کته باشه خیلی بهتره .ابتدا برنج خیانده رو تو قالبمه میریزید و به اندازه لازم جهت کته نموده روش آب میریزی بعد زمانی که تقریبا اب برنج تمام شد یعنی به حدی که در ظاهر آب تو برنج نبینی به مقداری که لازم مثلا برای دو پیمانه برنج دو عدد سیب زمینی نسبتا بزرگ رو نگینی خرد میکیند و همراه با شبید خشک تو برنج میریزد . در ضمن کمی هم روغن به برنج اضافه بفرمائید .برای خوشمزه تر شدن این غذا به همراه ان میتوانید از کشمش و خرما تفت داده شده ( مثل باقیلی پلو) برای کناز غذا استفاده بفرمائید .نوش جون .
    2 کاربر مقابل از گلابتون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. حسين, (علی)
    من هميشه به آينده اميدوارم و مطمن هستم معجزه هنوز هم جريان دارد . و در همه حال بايد شاد بود زيرا هميشه چشمهايي در بالا نگران ما هستند .
    گلابتون آنلاین نیست.

6. 11,420 امتیاز ، سطح 32
    43.3% فعالیت
    سطح
    32
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#16 1387/07/15, 14:16
    و اما غذای بعدی که در دست ارسال میباشد کته گوجه فرنگی نمیدونم شما تجربه کردید یا نه .
    اون هم مثل سیب پلو قلبی میباشد فقط با این تفاوت که به جای شبید همراه سیب زمینی گوجه فرنگی ( با توجه به فصل که در بازار موجود باشد یا نه و در صورت نبود گوجه از رب گوجه ) استفاده میشود و همچنین پیاز داغ .بدون کشمش و خرما .میتوانید برای تنوع غذایی به همراه غذا نیمرو هم سرو کرد .این غذا بیشتر از همه برای پیکنیک استفاده دارد .شما میتوانید برنج و گوجه و سیب زمینی و کمی پیاز تازه خرد شده با روغن همه رو همراه با هم درون قابلمه ریخته و بعد از ظهر یک روز پاییزی رو در طبیعت با این غذا تنوع و خاطره انگیز فرمائید .
    منتظر باقی غذاها باشید .
    2 کاربر مقابل از گلابتون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. حسين, (علی)
    گلابتون آنلاین نیست.

7. 9,563 امتیاز ، سطح 29
    30.0% فعالیت
    سطح
    29
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#17 1387/07/15, 14:41
    گلابتون عزیز از دستور پخت پلو سیب ممنون من فكر میكردم منظورت سیب خوراكی باشه نه سیب زمینی برا همین تعجب كردم

و حالا طرزتهیه خورش قارچ كه قول ان را داده بودم

خورش قارچ را میتوان به دو طریق تهیه كرد اول :
    یك عدد پیاز را خرد كرده تفت میدهیم كمی زرچوبه و رب به ان افزوده هم میزنیم تا رب سرخ شده و رنگ بیاندازد بعد 300 گرم گوشت گوسفند را كه قبلا شسته و خرد كرده ایم داخل ان ریخته و كمی تفت داده و بعد یك لیوان اب روی ان ریخته و وقتی جوش امد درب قابلمه رابسته حرارت را كم كرده و میگذاریم تا گوشت كاملا بپزد تا پخته شدن گوشت 500 گرم قارچ را شسته و خرد میكنیم البته اگر قارچها ریز باشد درسته هم میتوان گذاشت بعد قارچها را در ظرفی ریخته و 2قاشق ابلیمو به ان زده و هم میزنیم تا قارچها كاملا با ابلیمو اغشته شوند این كار باعث میشود تا قارچها موقع تفت داده شدن سیاه نشود بعداز ان قارچها را با قاشق كوچكی روغن با حرارت زیاد تفت میدهیم بحدی كه اب قارچها كاملا تبخیر شود .
    گوشت كه پخته شد قارچها را درون ان ریخته و بعد یك قاشق ارد سفید را در كمی روغن یا كره تفت داده و به اندازه نصف لیوان اب سرد راكم كم به ان اضافه میكنیم تا اردها گلوله نشود بعد مایه اماده شده را داخل خورش ریخته و ربع ساعت با حرارت كم میپزیم تا به این وسیله خورش لعابدار شده و جا بیفتد
    نوع دیگر خورش قارچ مانند خورش قیمه است به اینصورت كه گوشت ولپه را پخته و موقع سرو ان به جای سیب زمینی سرخ شده از قارچ تفت داده شده روی ان میریزیم. نوش جان
    2 کاربر مقابل از nargess عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. حسين, (علی)
    nargess آنلاین نیست.

8. 12,027 امتیاز ، سطح 33
    11% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 623
    30.0% فعالیت
    سطح
    33
    تشکر شده 1,625 بار در 576 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#18 1387/07/15, 16:43
    من نمی خام دستور غذایی بدم اون بر عهده كد بانوهای سایت

من میخوام از چه جوری غذا پختن براتون بگم
    اگه ز دید طرف مخاطب به این قضیه نگاه كنید خیلی خطرناكه اما اگه خودتون با توكل به خدا وایمان به تونستن بسم الله بگید وشروع كنید خیلی هم لذت بخشه
    من خودم برای خرد كردن هر مواد غذایی از هر دو پام استفاده میكنم چاقو رو با پاهام میگیرم و دستمم هم مثلا سیب زمینی .

برای اشپزیم از صندلی استفاده میكنم تا احاطه كامل به اجاق داسته باشم
    و ..........

اگه دوست دارید بقیه شو بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    2 کاربر مقابل از الناز عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. mehregan, حسين
    عاشق خدا باش ،
    تا معشوق خلق شوی
    الناز آنلاین نیست.

9. 14,483 امتیاز ، سطح 36
    55% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 367
    0% فعالیت
    سطح
    36
    تشکر شده 1,752 بار در 622 ارسال
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#19 1387/07/15, 21:06
    نرگس جان منم دوست دارم آشپزی رو یاد بگیرم ولی همه میگن نمی خواد خودتو میسوزونی!!!!
    فکر میکنم برنج آبکش کردن از همش سخت تر باشه آخه میترسم آب جوش روی پام بریزه
    بهم بگو چطوری برنج می پزی؟
    از صمیم قلب عشق بورز. ممکن است کمی لطمه ببینی، اما تنها راه استفاده بهینه از حیات همین است.
    ببخشیدم اگر، صبر من کم بود و خطای تو زیاد , اگر تحمل من اندک بود و اشتباهاتِ تو بی شمار!
    ببخشیدم اگر,صدای گریه شبانه ام خوابت را آشفت ,اگر دیدن اشکهای من دلت را آزرد !
    ببخشیدم اگر , من پر از عشق بودم و تو پر از نفرت,اگر بخشیدن عادت من بود و خصلت تو نبخشیدن!
    ببخشیدم، به خاطر این همه دوستت داشتن...به خاطر تا آخرین نفس پایِ تو ایستادن!
    dana آنلاین نیست.

10. 9,563 امتیاز ، سطح 29
    30.0% فعالیت
    سطح
    29
    دنبال شونده‌ها
    0
    دنبال کننده‌ها
    0

#20 1387/07/15, 21:59
    دوست عزیز من هم همیشه هنگام برنج صاف كردن دلهره دارم ولی برای اینكار دو تا راه حل دارم اولی اینه كه گازرا در اشپزخانه نزدیك سینك ظرفشوئی گذاشته ام بطوری كه در یك ردیف میباشند وقتی مقدار زیاد برنج را بخواهم ابكش كنم سبد ظرف را بر میدارم و قابلمه برنج را از روی گاز ارام بطرف سینك برده و از روی سینی سینك ان را در ابكشی كه قبلا اماده كرده ام میریزم البته همین كار هم دقت میخواهد روش دیگه ام برای برنج با مقدار كم میباشد همسر من یك سینی استیل بزرگ را با جوش دادن دومیله به دوطرف ان و جوش دادن دوحلقه به دسته های ویلچرم طوری درست كرده كه موقع كار در اشپزخانه سینی با میله های ان بهحلقه های دسته ویلچرم متصل میشود و من میتوانم قابلمه های كوچك را روی ان گذاشته و تا كنار سینك ظرفشوئی برده و در انجا بلند كرده و در ابكش خالی مینمائم و در مواقع دیگر هم مانند یك میز كار در اشپزی از ان استفاده مینمائم
    یك نكته مهم:
    سعی كنید همیشه از محكم بودن دسته های قابلمه های مورد استفاده تان مطمئن شوید .
    3 کاربر مقابل از nargess عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند. حسين, (علی), محبوب
    nargess آنلاین نیست.

صفحه 2 از 28 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)